•                  
یک شنبه , ۱۰ مرداد , ۱۴۰۰
یکشنبه, آگوست 1

انتقال یک زندانی از زندان مرکزی اردبیل به اداره اطلاعات جهت بازجوئی

0
235

ardebil-ardabil-ardbil-zendan-300x191.jpgموسی جوادی از فعالان فضای مجازی که در بهمن ماه سال گذشته به اتهام اقدام علیه امنیت ملی بازداشت و پس از اتمام مراحل بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان مرکزی اردبیل منتقل شده بود، مجددا جهت تکمیل مراحل بازجویی به بازداشتگاه اداره اطلاعات منتقل شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران نقل از هرانا ، موسی جوادی از فعالان فضای مجازی که پس از اعتراضات سراسری دی‌ماه به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” در تاریخ ۱۸ بهمن‌ماه ۹۶ بازداشت و پس از اتمام مراحل بازجویی به زندان مرکزی اردبیل منتقل شده بود، مجددا از زندان مرکزی اردبیل به اداره اطلاعات منتقل شده است. آقای جوادی پیش‌تر پس از یک‌ماه بازجویی در اداره اطلاعات به زندان مرکزی اردبیل منتقل شده بود. این شهروند اردبیلی، پس از بازداشت مدت ۱۸ روز را در سلول انفرادی بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات اردبیل نگهداری شده بود. موسی جوادی از فعالان فضای مجازی در تاریخ ۱۸ بهمن‌ماه ۹۶ پس از اعتراضات سراسری دی‌ماه به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” بازداشت و پس از اتمام مراحل بازجویی به زندان مرکزی اردبیل منتقل شده بود، مجددا از زندان مرکزی اردبیل به اداره اطلاعات منتقل شده است.

موسی جوادی، فرزند جواد، متولد ۱۳۴۶، کارمند دولت است که به اتهام اقدام علیه امنیت کشور از طریق فعالیت در گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی مورخ ۱۸ بهمن‌ماه سال جاری توسط اداره اطلاعات اردبیل بازداشت شد و مدت ۱۸ روز تحت فشارهای روحی و روانی شدید در سلول انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات به سر برد. در ایام بازداشت علیرغم پیگیری‌های خانواده و نزدیکان هیچ پاسخ مشخصی از طرف نهادهای امنیتی به آنها داده نشد و این بی‌خبری موجب نگرانی بی اندازه خانواده او شده بود.”
آقای جوادی مبتلا به بیماری ریوی است و در حال حاضر پرونده او به دادگاه انقلاب شهرستان اردبیل ارجاع شده و در انتظار دادرسی است.

دولت حسن روحانی طی سال‌های اخیر بارها در شعارهای انتخاباتی و پس از روی کار آمدن دولت خود به حفظ حقوق شهروندان و رعایت منشور حقوق شهروندی تاکید داشته است اما با این حال این شعارها تنها در حد شعار مانده و هیچ‌کدام از وعده‌های وی محقق نشده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: