•                  
جمعه , ۲۲ آذر , ۱۳۹۸
جمعه, دسامبر 13

انصراف سیما انتصاری از تجدیدنظرخواهی در حکم صادره برای ایشان

0
71

sima entesari.jpgسیما اتنصاری از دراویش گنابادی محبوس در زندان قرچک از درخواست تجدید نظر خواهی بر حکم صادره برای خود که در آن به تحمل ۵ سال حبس محکوم گردیده است اعلام انصراف نموده است .

به گزارش حقوق بشر در ایران , سیما انتصاری درویش زندانی در زندان قرچک با انتشار نامه‌ای از حق تجدیدنظرخواهی در حکم ۵ ساله‌ای که شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برای او صادر کرده است انصراف داد. سیما انتصاری که یکم اسفندماه در جریان حادثه‌ی گلستان هفتم شکنجه و بازداشت شده است همراه با سه زن درویش دیگر از زندان به دادگاه اعزام شد اما در دادگاه، حق وکیل از او سلب شد و بدون فرصت یافتن برای دفاع، قاضی احمدزاده رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب او را به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد. لازم به ذکر است که تعداد بسیاری از دراویش بازداشت شده در حادثه گلستان هفتم از حق و حقوق قانونی خود که حق انتخاب وکیل به انتخاب خود میباشد محروم بوده اند و همگی آنها به روند دادرسی و بررسی پرونده دراویش در دادگاه اعتراض دارند و در یک نافرمانی مدنی از حضور در دادگاه انصراف داده اند .  لازم به ذکر است که در شامگاه ۲۲ خرداد ماه با یورش گارد زندان قرچک به زنان دراویش ,  سیما انتصاری از جمله افرادی بود که مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت . گزارشهای دریافتی به حقوق بشر در ایران حاکی از آن است که شدت ضذبات وارده به ایشان با شوکر به حدی بود که باعث عدم وجود تعادل در خانم انتصاری شد .

روز سه‌شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ نیز عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران , در خصوص پرونده دراویش زندانی از صدور ۳۳۰ فقره حکم از سوی شعب دادگاه انقلاب اسلامی خبر داد و در ادامه گفت: “در مورد بیست و پنج نفر از متهمانی که با حاضر نشدن در جلسه دادگاه، به عمد تلاش می‌کردند مانع محاکمه شوند، دادگاه با ابلاغ واقعی وقت رسیدگی به متهمان، طبق مقررات دادرسی کیفری اتخاذ تصمیم نمود و حکم به نحو حضوری صادر گردید”.

لازم به یادآوری است، از نیمه‌شب ۱۴ بهمن‌ماه سال گذشته حضور پر تعداد نیروهای امنیتی و انتظامی در اطراف منزل دکتر نور علی تابنده با واکنش منفی سایر دراویش مواجه شد، دراویش گنابادی در حمایت از قطب خود تجمعاتی اطراف منزل دکتر تابنده تشکیل دادند، این تجمعات با دخالت نیروهای انتظامی و لباس شخصی به خشونت کشیده شد و صدها تن زخمی و بازداشت شدند؛ این در حالی بود که پیش‌تر در شامگاه چهارشنبه مورخ ۴ بهمن‌ماه نیز مأمورین امنیتی در اقدامى مشابه در همین مکان حضور یافتند که موجى از نگرانى‌ها در میان دراویش را رقم زده بود.

در حالی که مسئولان قضایی و انتظامی تعداد بازداشت شدگان را ۳۰۰ تن اعلام کرده بودند، کمیته پیگیری دراویش زندانی لیستی از مشخصات ۳۲۴ تن از بازداشت شدگان را منتشر کرد. این منبع تعداد بازداشتی‌ها را بسیار بیشتر از این رقم برآورد می‌کند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: