•                    
  •                  
سه شنبه , ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱
چهارشنبه, فوریه 1

بازداشت تعدادی از شهروندان اهل سنت در اهواز توسط اداره اطلاعات

0
457

بازداشت شهروندان اهل سنت .jpgطی روز جاری، شماری از شهروندان عرب سنی مذهب در شهر اهواز توسط مأموران اداره اطلاعات این شهر بازداشت شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، طی روز چهارشنبه ۲۱ شهریور‌ماه ۱۳۹۷، شماری از شهروندان عرب در منطقه ملاشیه واقع در جنوب شهر اهواز توسط مأموران اداره اطلاعات این شهر بازداشت شدند. هویت شش تن از بازداشت شدگان به نام‌های “لامی شموسی، ۳۱ ساله”، “عیدان شموسی، ۲۸ ساله”، “شانی شموسی، ۲۹ ساله”، “فرحان شموسی، ۲۷ ساله، فرزند عباس”، “امیر شموسی، ۱۹ ساله، فرزند عباس” و “جاسم حیدری، ۲۱ ساله، فرزند شایع” توسط  حقوق بشر در ایران احراز شده است. لازم به ذکر است تمامی بازداشت شدگان از اهل سنت هستند. منابع محلی تعداد افراد بازداشت شده را بیش از این افراد برآورد می‌کنند. تاکنون از دلایل بازداشت و محل نگهداری آنها اطلاعی در دست نیست. بر اساس گزارشها , در طول سال ۱۳۹۶، ۶۸۸۳ شهروند در ایران به علت عقیدتی یا سیاسی بازداشت شدند. از این میان ۱۲۸۱ شهروند در ایران به‌صورت انفرادی به دلایل عقیدتی، سیاسی یا امنیتی بازداشت شدند.

ازجمله مهم‌ترین موارد بازداشت می‌توان به ۶۶ مورد از بازداشت فعالین رسانه‌ای، ۱۴ مورد از بازداشت فعالین محیط‌زیست، ۲۲۲ مورد از بازداشت اقلیت‌های مذهبی (به غیر از موضوع گلستان هفتم)، ۱۱۴ مورد از بازداشت زنان معترض و فعالین حقوق زنان، ۶۰ مورد از بازداشت کارگران و فعالین کارگری اشاره داشت.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.