•                  
شنبه , ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰
شنبه, سپتامبر 18

بازداشت تعدادی از شهروندان اهل سنت عرب در سوسنگرد

0
278

sunni-suni-suny-sonat-ahle-sounat-300x191.jpgشماری از شهروندان عرب ساکن روستاهای حاشیه شهر سوسنگرد در تاریخ ۱۵ خردادماه توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. گفته می‌شود تمامی بازداشت شدگان از شهروندان اهل سنت هستند. احتمال اینکه این بازداشت ها همزمان با فرارسیدن عید فطر و قصد برگزاری اعتراضاتی در این روز باشد وجود دارد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ شماری از شهروندان عرب ساکن روستاهای حاشیه شهر سوسنگرد توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. از علت بازداشت دسته جمعی این شهروندان تاکنون اطلاعی در دست نیست، اما بنا بر برخی گزارشات کلیه بازداشت شدگان از شهروندان اهل سنت هستند. یک منبع مطلع اسامی تعدادی از این بازداشت شدگان را در اختیار حقوق بشر در ایران قرار گرفته که در ادامه می‌آید:
۱- عزیز عفراوى، فرزند عباس

۲- حمدان عفراوى، فرزند عباس

۳- رضا عفراوى، فرزند عباس

۴- على عفراوى، فرزند حمد

۵- محمد عفراوى، فرزند امیر

۶- مهدى عفراوى، فرزند عبدالواحد

۷- مهدى حرباوى

لازم به اشاره است نیروهای امنیتی هر سال همزمان با فرارسیدن اعیاد مسلمین از جمله عید فطر و عید قربان در مناطقی که جمعیت پیروان اهل سنت در آنجا زیاد است دست به اعمال محدودیت و بعضا بازداشت می زنند.

بطور خاص این برخوردها در مناطق عرب نشین ایران روی می دهد، حقوق بشر در ایران پیش تر گزارشات متعددی از برخورد با شهروندان عرب در آستانه عیدفطر سالهای گذشته منتشر کرده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: