•                  
جمعه , ۰۹ آبان , ۱۳۹۹
جمعه, اکتبر 30

بازداشت توام با ضرب و شتم کشیش یوسف ندرخانی جهت اجرای حکم حبس

0
264

یوسف ندرخانی .jpgعده‌ای از ماموران امنیتی،  روز گذشته با مراجعه به منزل کشیش یوسف ندرخانی، او را بازداشت و به دادگاه انقلاب رشت منتقل کردند. آقای ندرخانی پیش تر به حبس و تبعید محکوم شده بود با اینحال هیچ احضاریه ای برای اجرای حکم تا زمان بازداشت به دست او نرسیده بود.

به گزارش حقوق بشر در ایران، صبح روز ۳۱ تیرماه، ماموران امنیتی به منزل کشیش بوسف ندرخانی مراجعه کرده و پس از ضرب و شتم ایشان و فرزندشان، وی را بازداشت و به شعبه دو اجرای احکام دادگاه انقلاب رشت منتقل کردند. یک منبع نزدیک به خانواده آقای ندرخانی به گزارشگر حقوق بشر در ایران گفت: “صبح روز گذشته ماموران لباس شخصی به منزل یوسف ندرخانی رفته و با ضربات پا به درب منزل سعی می‌کنند در را بشکنند و وارد منزل ایشان شوند، پس از اینکه پسر آقای ندرخانی درب را باز می‌کنند با استفاده از شوکر الکتریکی پسر آقای ندرخانی را به زمین می‌زنند و بعد از ورود به خانه در حضور همسر و فرزند دیگر آقای ندرخانی ایشان را با استفاده از شوکر و به همراه ضرب و شتم به زمین می‌زنند و نهایتا با خود می‌برند. پس از پیگیری خانواده آقای ندرخانی به ایشان گفته‌اند که قرار است امشب آقای ندرخانی را به زندان اوین تهران منتقل کنند”.
این منبع افزود: “حمله نیروهای لباس شخصی در حالی صورت گرفت که پیش از این آقای ندرخانی هیچ احضاریه‌ای که او را بر معرفی به اجرای احکام فرا بخواند دریافت نکرده بود.”
سه هم پرونده دیگر آقای ندرخانی نیز تا زمان تنظیم این گزارش هیچ احضاریه ای برای اجرای حکم خود دریافت نکرده اند.

حقوق بشر در ایران سال گذشته در گزارشی از برگزاری جلسه آخر دادگاه رسیدگی به اتهام کشیش یوسف ندرخانی و سه نوکیش مسیحی دیگر به نام‌های محمد علی مسیب زاده معروف به یاسر، محمدرضا امیدی معروف به یوهان و زمان فدایی معروف به صاحب طی اخطاریه قبلی، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب شهر تهران به ریاست قاضی احمدزاده خبر داده بود.

قاضی احمدزاده مورخ سوم تیرماه اقدام به صدور رای در این پرونده نمود که حکم صادره به رویت وکیل متهمان رسید.

بر اساس حکم صادره آقایان یوسف ندرخانی، محمد رضا امیدی، محمد علی مسیب زاده و زمان فدائی، هر یک به تحمل۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شدند. علاوه بر آن کشیش یوسف ندرخانی به ۲ سال تبعید به شهرستان نیک شهر و محمدرضا امیدی هم به ۲ سال تبعید به شهرستان برازجان محکوم شده است.

اتهام کشیش یوسف ندرخانی، محمدعلی مسیب زاده، محمدرضا امیدی و زمان فدایی، چهار شهر مسیحی اهل شهر رشت، “اقدام علیه امنیت ملی از طریق ترویج مسیحیت” عنوان شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: