•                  
پنج شنبه , ۰۳ مهر , ۱۳۹۹
پنج‌شنبه, سپتامبر 24

بازداشت حسین احمدی نیاز در دادگاه انقلاب سنندج

0
178

حسین احمدی نیاز.jpgحسین احمدی‌نیاز وکیل دادگستری بعد از مراجعه جهت پیگیری پرونده رامین حسین‌پناهی زندانی سیاسی محکوم به اعدام، بازداشت شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران ، حسین احمدی‌نیاز وکیل مدافع رامین حسین‌پناهی که پیش از این چندین بار توسط نهادهای امنیتی تهدید شده‌بود، صبح یک‌شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ بعد از مراجعه به دادگاه انقلاب شهر سنندج، جهت پیگیری پرونده رامین حسین‌پناهی، بازداشت شد. گفتنی است، پیش از این حسین احمدی‌نیاز، وکیل مدافع رامین حسین‌پناهی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام، در راستای تداوم تضییع حقوق موکل خود و ایجاد فشارهای غیر قانونی بر رامین حسین‌پناهی، به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی سنندج، احضار شده بود. این احضار با شکایت وزارت اطلاعات و تشکیل پرونده‌ای علیه حسین احمدی‌نیاز، بابت مصاحبه‌ها و پیگیری‌های قانونی حقوق رامین حسین‌پناهی، صورت گرفته و جمعه ۱۵ تیر ۱۳۹۷ به این وکیل دادگستری ابلاغ شده بود. گفتنی است، نهادهای امنیتی تا کنون چندین بار حسین احمدی‌نیاز را تهدید کرده اند که از پیگیری مسرانه حقوق موکل خود دست بردارد . لازم به ذکر است با توجه به حساسیت ویژه ای که پرونده رامین حسین پناهی از آن برخوردار است و موارد بسیار زیاد در روند رسیدگی و اتهاماتی که منتسب به این شهروند کرود نبوده است را میتوان یاد اوری کرد .

هرگونه اقدام ضد بشری را میتوان از حکومت جمهوری اسلامی متصور بود . از جمله این موارد را میتوان به اعمال فشار بر رامین حسین پناهی به اعتراف تلوزیونی بوده است . رامین حسین پناهی تا به امروز انواع و اقسام شکنجه ها را دیده است از عدم رسیدگی محرومیت از حق رسیدگی پزشکی و درمانی گرفته تا ضرب و شتم شدید که نقض صریح حقو شهروندی این فعال سیاسی میباشد .

حقوق بشر در ایران پیشتر در گزارشی اعلام کرده بود که جهت اجرای حکم اعدام رامین حسین پناهی که در حال حاضر در زندان سنندج محبوس گردیده است جلسه ای با حضور فرمانده سپاه سنندج و نماینده وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی و تنی چند از ارگانهای امنیتی دیگر برگزار گردید .

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: