•                    
  •                  
جمعه , ۰۷ بهمن , ۱۴۰۱
جمعه, ژانویه 27

بازداشت دستکم۳۰ تن از شهروندان ساکن گرگان توسط نیروهای امنیتی

0
675

دستکم ۳۰ تن از شهروندان اهل گرگان واقع در استان گلستان در حالی که در یک منزل مسکونی به ورزش یوگا مشغول بودند توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت شدند. دلیل بازداشت این افراد نوع پوشش آنها عنوان شده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از تسنیم، امروز ۲ خرداد ۱۳۹۸، معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب مرکز گلستان از بازداشت حدود ۳۰ زن و مرد با “پوشش نامناسب” که برای آموزش یوگا، در یک منزل مسکونی در گرگان جمع شده بودند، خبر داد.

عصر امروز مسعود سلیمانی گفت: “فردی در فضای مجازی (اینستاگرام) آگهی آموزش یوگا به زنان و مردان در منزل مسکونی خود را منتشر کرده بود که از همین طریق موفق به برقراری ارتباط با یکسری از افراد شد”.

وی در ادامه گفت: “این فرد مجوز باشگاه نداشت و کلاس‌های آموزش یوگا را در یک منزل مسکونی در گرگان برگزار می‌کرد. زنان و مردان در این منزل با پوشش نامناسب حاضر می‌شدند و رفتارهای نابهنجاری داشتند”.

معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب گرگان اعلام کرد: “با رصد فعالیت‌ها و آمد و شدها به این منزل مسکونی، امروز ماموران حدود ۳۰ زن و مرد که با پوشش نامناسب در منزل مسکونی این فرد حضور داشتند دستگیر کردند. برای فرد قانون‌شکن نیز پرونده تشکیل و تحویل مراجع قضایی شده است”.

لازم به ذکر است که ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

اکثر اتهامت نسبت داده شده به شهروندان و بیان اتهامات امنیتی بر علیه این افراد از جمله موارد ناقض حقوق بشر و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است و در اسناد بین المللی حقوق بشر در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسیمصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز بر آن تاکید شده است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.