•                    
  •                  
دوشنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, سپتامبر 26

بازداشت دست‌کم ۲۰ تن از شهروندان در استان کهگیلویه و بویراحمد توسط نیروهای امنیتی

0
606

استان کهگیلویه و بویر احمد .jpgطی روزهای گذشته و امروز به دلایل نامعلومی، دست‌کم ۲۰ تن از شهروندان ساکن شهرهای دهدشت، سوق و چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، طی روزهای گذشته ، دست‌کم ۲۰ تن از شهروندان ساکن شهرهای دهدشت، سوق و چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند. هویت چهار تن از بازداشت شدگان به نام‌های: “علی سینا حیدری”، “زریر هادی پور”، “فرهنگ خورشیدی” و یک معلم ادبیات به نام “بهرام سرخابی (پوربهزاد)” توسط حقوق بشر در ایران  احراز شده است. هویت سایر بازداشت شدگان کماکان توسط حقوق بشر در ایران در دست بررسی است.  نیروهای امنیتی از ارائه حکم بازداشت یا توضیح دلایل این بازداشت ها خودداری کرده اند به همین دلیل علت بازداشت هماهنگ این افراد کماکان در هاله ای از ابهام قرار دارد. یک منبع محلی مطلع ضمن تائید این خبر به گزارشگر حقوق بشر در ایران گفت: “روز دوشنبه ۹ مهرماه ماموران وزارت اطلاعات به منازل تعدادی از شهروندان در شهر چرام رفته و پس از بازرسی منازل، آنها را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. روز چهارشنبه ۱۱ مهر نیز ماموران وزارت اطلاعات به خانه‌های چند شهروند دیگر در شهرهای سوق، چرام و دهدشت مراجعه کرده و پس از بازررسی منازل، بدون ارائه حکم بازداشت تعدادی از آنها را بازداشت کردند”.
یکی از شهرندان ساکن شهر دهدشت در این خصوص به گزارشگر حقوق بشر در ایران گفت: “هم‌اکنون جو امنیتی در شهرهای دهدشت و شهر چرام برقرار است. ماموران وزارت اطلاعات و نیروهای سپاه و بسیج اقدام به ایجاد چند ایست بازررسی در خیابان‌های اصلی شهر و جاده‌های منتهی به شهرهای سوق، یاسوج، بهبهان و گچساران کرده‌اند. خانواده‌های افراد بازداشت شده که به حدود ۲۰ تن می رسند به نهادهای امنیتی و قضایی منطقه مراجعه کرده‌اند اما هیچ پاسخی به آنها نداده‌اند و گفته‌اند در صورت اطلاع‌رسانی در خصوص بازداشت این افراد تحت پیگرد قرار خواهند گرفت”.

استان کهگیلویه و بویراحمد که در جنوب غربی ایران قرار گرفته دارای ۸ شهرستان است. شهرستان‌های این استان عبارتند از:‌ شهرستان بویراحمد (یاسوج)، شهرستان بهمئی (لیکک)، شهرستان دنا (سی سخت)، شهرستان کهگیلویه (دهدشت)، شهرستان گچساران (دوگنبدان)، شهرستان چرام (چرام)، شهرستان باشت (باشت)، شهرستان لنده (لنده).

گزارشات تکمیلی در رابطه با این بازداشت های هماهنگ منتشر خواهد شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده