•                  
دوشنبه , ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, دسامبر 6

بازداشت چند ساعته رضا شهابی، حسن سعیدی و چند تن دیگر از فعالان کارگری در تهران

0
386

رضا شهابی و حسن سعیدی، از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به همراه چند تن دیگر به نام‌های امیرعباس آزرم وند، رهام یگانه و کیوان مهتدی ساعتی پیش در تهران توسط نیروهای امنیتی دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل شده اند. لازم به ذکر است همگی این افراد ساعتی پیش از زندان اوین آزاد شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, رضا شهابی و حسن سعیدی، از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به همراه چند تن دیگر به نام‌های امیرعباس آزرم وند، رهام یگانه و کیوان مهتدی  به دلایل نامعلومی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل گردیدند. لازم به توضیح است که از دلایل بازدشات این افراد تا لحظه انتشار این خبر اطلاعی در دست نیست.  یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن تائید خبر بازداشت این افراد تائید کرد که همگی افراد بازداشت شده از بازداشتگاه آزاد گردیدند. همچنین این منبع مطلع در ادامه گفت خانواده افراد بازداشت شده همگی به انفاق تجمع اعتراضی را در مقابل زندان اوین برگزار کردند و خواهان پیشگری دلایل بازداشت این افراد و رضا شهابی از فعالان کارگری که از زندانیان سیاسی سابق نیز میباشد شده بودند. 

در اولین ساعات بامداد روز سه‌شنبه ۲۰ آذرماه، سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه طی بیانیه‌ای، اطلاع داده که رضا شهابی، حسن سعیدی و چند تن دیگر، شامگاه روز گذشته دوشنبه ۱۹ آذرماه، در تهران از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.

همچنین سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در بیانیه‌‌اش اعلام کرده بود : «رضا شهابی و حسن سعیدی، از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به همراه چند تن دیگر به نام‌های امیرعباس آزرم وند، رهام یگانه و کیوان مهتدی در تهران توسط نیروهای امنیتی دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل شده اند.»

از دلایل بازداشت گروهی این افراد و اتهام طرح شده علیه آن‌ها اطلاعی در دست نیست و  اخبار جدید پیرامون این خبرمنتشر خواهد شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: