•                  
دوشنبه , ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, دسامبر 6

بازداشت سهند معالی,فعال ترک آذربایجانی توسط نیروهای امنیتی

0
293

سهند معالی فعال ترک (آذربایجانی) روز پنجشنبه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. بازداشت وی کمتر از یک روز پس از آزادی صورت گرفته است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۱۳ دیماه ۹۷، سهند معالی، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. سهند معالی روز دوشنبه در شهر سراب از توابع استان آذربایجان شرقی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در ساعات پایانی روز چهارشنبه با قرار وثیقه آزاد شده بود. بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن تائید خبر بازداشت سهند معالی؛ این اقدام ساعاتی پس از آزادی وی صورت گرفته است، از دلایل بازداشت و محل نگهداری وی تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاع دقیقی در دست نیست. لازم به ذکر است که سهند معالی در ساعات پایانی روز چهارشنبه ۱۲ دی ماه سال۱۳۹ با قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی بصورت موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود و حقو ق بشر در ایران طی گزارشی خبر آزادی سهند معالی را به همراه سه فعال ترک آذربایجانی دیگر اطلاع رسانی کرده بود.  لازم به ذکر است که این شهروند روز دوشنبه ۱۰ دیماه، همزمان با ۳ تن دیگر به نامهای حیدر مزینی، محمد رنجبری و وحید نوراحمدی توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود در شهر سراب بازداشت شده بود.

اتهامات مطروحه علیه این شهروندان در زمان بازداشت «اقدام علیه امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده بود.

لازم به ذکر است سهند معالی پیشتر به صورت غیابی توسط دادگاه انقلاب شهرستان سراب به ریاست قاضی مهدی شمس به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق پخش اعلامیه در تبلیغ گروههای قومگرا به منظور دعوت به تجمع در قلعه بابک” به تحمل ۱۰ ماه حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم شده بود که این حکم پس از رد درخواست واخواهی در دادگاه بدوی تائید شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: