•                  
دوشنبه , ۲۷ دی , ۱۴۰۰
دوشنبه, ژانویه 17

بازداشت سه شهروند در اشنویه و مریوان

0
296

بازداشت .jpgیک فعال مدنی در مریوان از سوی نیروهای ادارە‌ی اطلاعات بازداشت شد. همزمان در اشنویه هم دو شهروند دیگر از سوی نیروهای امنیتی بازداشت ‌و به مکان نامشخصی منتقل شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران ، هفتە‌ی اول مرداد ۱۳۹۷، نیروهای ادارە‌ی اطلاعات مریوان «آرمان غفوری» از فعالین مدنی و محیط زیست این شهر را بازداشت و به محل نامعلومی منتقل کردند. تاکنون خانواده‌ی آرمان غفوری نتوانسته‌اند در رابطه با چرایی بازداشت و یا محل نگه‌داری‌اش اطلاع دقیقی کسب نمایند. وی که پیش از این نیز سابقه‌ی بازجویی و بازداشت دارد، یک بار دیگر روز چهارشنبە ٢۱ اسفند ۹۶ به همراه هشت فعال مدنی دیگر به علت شرکت در تجمعاتی در محکومیت «حمله‌ی ارتش ترکیه به شهر عفرین» بازداشت و متعاقبا با کفالت ۵ میلیون تومانی آزاد شدە بود. همزمان از اشنویه گزارش شده است که طی چند روز گذشته، نیروهای امنیتی، دو تن دیگر به نام‌های «کامل احمدی» از اهالی روستای حسن‌نوران و «طیب بامروت» از اهالی روستای سینگان را به اتهام «همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام» بازداشت و به محل نامعلومی منتقل کرده‌اند.

با احتساب بازداشت این دو تن، از هفته‌ی گذشته ۷ تن در اشنویه با همین اتهام بازداشت شده‌اند که پیش از این هویت پنج تن از آنها احراز شده‌ بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: