•                  
شنبه , ۱۷ خرداد , ۱۳۹۹
شنبه, ژوئن 6

بازداشت مجدد حمیدرضا رحمتی، معلم ساکن اصفهان توسط نیروهای امنیتی

0
169

حمیدرضا رحمتی, فعال صنفی و از اعضای کانون صنفی معلمان اصفهان که در تاریخ ۱۸ آذر ماه توسط نیروهای امنیتی اصفهان بارداشت شده بود و پس از انتقال به کلانتری این شهر ساعاتی بعد آزاد شده بود,امروز شنبه ۸ دی ماه ۱۳۹۷ در شهرضا اصفهان توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران, حمیدرضا رحمتی، عضو کانون صنفی معلمان اصفهان که از تاریخ ۱۰ آذرماه به مدت ۹ روز در اعتراض به بازداشت گسترده‌ معلمان در جریان تحصن سراسری آنها، در مقابل اداره آموزش و پرورش شهرضا دست به تحصن یک‌ نفره زده بود بعد از ظهر  امروز شنبه ۸ دی ماه, توسط نیروهای امنیتی در شهرضا بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. لازم به ذکر است که این فعال صنفی پیش تر از این, در تاریخ ۱۸ آذرماه در حین خروج از منزل از سوی ماموران امنیتی شهرضا در اصفهان بازداشت و به کلانتری این شهر منتقل شده بود و  ساعاتی پس از بازداشت آزاد گردید.  بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران: “ساعت ۳ بعد از ظهر امروز شنبه ۸ دی ماه مامورین امنیتی با در دست داشتن حکم بازداشت این فعال صنفی به مقابل مدرسه محل کار ایشان رفته ولی از ورود به مدرسه خودداری کردند. پس از بازداشت آقای رحمتی و تفهیم اتهام «اخلال در نظم عمومی» که در ارتباط با تحصن یک نفره ایشان بوده است بازپرس پرونده قرار وثیقه ۴۰ میلیون تومانی برای وی صادر کرد که به دلیل مخالفت آقای رحمتی با تودیع قرار وثیقه بخاطر عدم قبول اتهام مطروحه به بازداشتگاه نیروی انتظامی شهرضا منتقل شد”.

به گفته این منبع مطلع این پرونده در روز پایانی تحصن یک نفره آقای رحمتی به این اتهام علیه وی تشکیل شده است.

حمیدرضا رحمتی، از تاریخ ۱۰ آذرماه در اعتراض به بازداشت گسترده معلمان در جریان تحصن سراسری آبان‌ماه در مقابل اداره آموزش و پرورش شهرضا دست به تحصن یک نفره زده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: