•                    
  •                  
پنج شنبه , ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 9

خبر تکمیلی: بازداشت محمد حسین زاده, فعال مدنی توسط نیروهای امنیتی

0
580

همزمان با بازداشت محمود(آرشام) رضائی, محمد حسین زاده یکی دیگر فعال مدنی ساکن تهران نیز شب گذشته توسط ماموران وزارت اطلاعات در این شهر بازداشت و به  سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل گردید.

به گزارش حقوق بشر در ایران, شب گذشته, مورخ ۱۷ دی ماه و همزمان با بازداشت محمود(آرشام) رضائی فعال مدنی ساکن صالح آباد از توابع رباط کریم, یکی دیگر از فعالان مدنی بنام محمد حسین زاده, ساکن تهران نیز توسط ماموران وزارت اطلاعات در حوالی میدان انقلاب بهمراه آرشام  رضائی بازداشت و به سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل گردید. بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران,  ماموران امنیتی پس از بازداشت این دو فعال مدنی ضمن انتقال آنها به بازداشتگاه پلیس امنیت تهران, از سوی ماموران امنیتی به شدت مورد  ضرب و شتم و شکنجه قرار میگیرند. سپس با دریافت حکم تفتیش منزل از سوی دادسرای امنیت واقع در زندان اوین, محمود(آرشام) رضائی را به منزل پدری اش واقع در صالح آباد از توابع رباط کریم منتقل میکنند و ضمن تفتیش منزل این فعال مدنی اقدام ضبط برخی لوازم شخصی وی نموده و آرشام رضائی را بهمراه محمد حسن زاده به سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل میکنند. حقوق بشر در ایران, طی گزارشی از بازداشت آرشام رضائی فعال مدنی ساکن صالح آباد از توابع رباط کریم اطلاع رسانی کرده بود. این منبع مطلع در ادامه گفت. خانواده این دو فعال مدنی امروز سه شنبه ۱۸ دی ماه  جهت پیگیری وضعیت فرزندشان به دادسرای امنیت تهران مراجعه نمودند و بدن دریافت پاسخ صحیح آنها را به  مراجع قضائی و امنیتی دیگری هدایت کردند که این دو خانواده پس از حضور در آن دو مرجع نیز نتیجه نمی گیرند و باز هم به آنها گفته می شود : بروید دوسه روز دیگر خودش زنگ می زند.

سرکوب فعالان جامعه مدنی در ایران نقض صریح اصول حقوق بشر و سرکوب آزادی بیان میباشد. در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی به صراحت کلام بر حق افراد بر انتشار افکار و عقاید آنها بدون ملاحظات مرزی تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده