•                    
  •                  
شنبه , ۰۵ آذر , ۱۴۰۱
شنبه, نوامبر 26

بازداشت موسی رضا جلیلی جشن آباد معلم و از فعالان صنفی مشهد

0
401

یبل.jpgموسی رضا جلیلی جشن آباد , روز۲۱ خرداد ۹۷ ساعت ۸ بامداد توسط چندتن که خود را مامورین پلیس امنیت عمومی معرفی کرده بودند ،در خانه و کنار همسر وفرزندانش به شیوه ی غیر قانونی دستگیر شد.
به گزارش حقوق بشر در ایران  , خانواده  آقای جلیلی مدتهاست توسط این ارگان دستگیر کننده ، تلفنی مورد آزار و تهدید قرار می گرفتند و از آقای جلیلی می خواستند بدون ارائه حکم وابلاغیه ی مراجع قضایی خود رامعرفی کند،اما ایشان ازآنجایی که هویت احضارکنندگان برایش نامعلوم است،ازمعرفی خودداری کرده بود. او امروز پس از بازداشت و بازجوئی های اولیه به دادگاه انقلاب معرفی شد . نهاد به طور موازی سرکوب می‌شود، معلمان زیادی طی ده سال اخیر با پرونده‌سازی همزمان وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران بازداشت، زندانی، تبعید و یا از کار اخراج شده‌اند. اسماعیل عبدی و محمود بهشتی دو تن از رهبران کانون صنفی معلمان تهران در حال حاضر هر کدام با یک پرونده از سوی وزارت اطلاعات دولت حسن روحانی و یک پرونده از سوی سازمان اطلاعات سپاه پاسداران به حبس‌های طولانی محکوم و زندانی شده‌اند.  در سالیان گذشته، فعالان و تشکل‌های حقوق صنفی معلمان بارها با انتشار بیانیه‌ها و یا برگزاری تجمع‌هایی در تهران و شهرهای دیگر، از سیاست‌های دولت‌های جمهوری اسلامی ایران در قبال آموزش و پرورش و نیز فرهنگیان انتقاد کرده‌اند.

از جمله می توان به درخواست شماری از معلمان و فعالان حقوق صنفی معلمان برای تعیین «بودجه عادلانه» برای آموزش و پرورش، یعنی «بودجه لازم برای تامین آموزش رایگان و با کیفیت برای همه دانش‌آموزان ایرانی و همچنین تخصیص یک دستمزد عادلانه برای فرهنگیان شاغل و بازنشسته کشور» اشاره کرد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.