•                    
  •                  
سه شنبه , ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱
چهارشنبه, فوریه 1

بازداشت نجمه واحدی، فعال حقوق زنان توسط نیروهای امنیتی

0
512

نجمه واحدی فعال حقوق زنان.jpgصبح روز گذشته  نجمه واحدی، فعال حقوق زنان و دانش‌آموخته رشته جامعه شناسی توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی بازداشت شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، صبح روز گذشته  مورخ ۱۰ شهریورماه ۹۷ نجمه واحدی، فعال حقوق زنان و دانش‌آموخته رشته جامعه شناسی در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. از دلایل بازداشت و آخرین وضعیت این فعال حقوق زنان پس از دستگیری اطلاعی در دست نیست. حقوق بشر در ایران همچنین روز  گذشته در گزارشی از بازداشت هدی عمید فعال حقوق زنان و وکیل دادگستری خبر داده بود. گفته می‌شود هدی عمید و نجمه واحدی برای زنان علاقه‌مند «کارگاه‌های آموزشی شروط عقد و ازدواج» برگزار می‌کردند.  خانم  واحدی بیشتر در زمینه آگاهی‌رسانی به زنان در زمینه شروط ضمن عقد و مهریه و کار خانگی بوده است. گزارش‌های دیگری هم از بازرسی خانه و هجوم به خانه برخی دیگر از فعالان زنان در ایران هم منتشر شده که هنوز تایید نشده است.روز شنبه ۳ شهریور نیز رویا صغیری، دانشجوی بازداشت‌شده در اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶ و از معترضان به حجاب اجباری در ایران، برای تحمل ٢٣ ماه حبس، به زندان تبریز منتقل شد.

بازداشت این فعالین حقوق زنان و وکیل دادگستری در حالی صورت گرفته که در روزهای اخیر چند تن از وکلای دادگستری نیز بازداشت شده‌اند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.