•                    
  •                  
جمعه , ۱۵ مهر , ۱۴۰۱
جمعه, اکتبر 7

‘بازداشت چند ساعته همسر رضا شهابی و ۱۸ نفر دیگر در مقابل وزارت کار ایران’

0
404

38b67b92-4779-4fa9-8232-e875fdf09510کانال تلگرامی سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از دستگیری ربابه رضایی، همسر رضا شهابی (عضو هیئت مدیره سندیکا) و ۱۸ کارگر و دانشجو خبر داده است که در اعتراض به بی توجهی به وضعیت وخیم آقای شهابی در زندان، در مقابل ساختمان وزارت کار تجمع کرده بودند.

به گزارش فعالین حقوق بشر در ایران ، “حضور پر تعداد نیروهای ضد شورش و امنیتی” و “خشونت” آنها در برخورد با معترضان اشاره شده است. همسر آقای شهابی پیشتر گفته بود که او در دو هفته گذشته در زندان رجایی شهر دو بار دچار سکته مغزی شده، اما مسئولان زندان از اعزام او به بیمارستان خودداری کرده‌اند. او گفته بود: “همسرم از ۱۸ مرداد با وجود اینکه دوره محکومیت حبسش به پایان رسیده است، همچنان به ناحق در زندان نگهداری می‌شود”.با توجه به گزارشات دریافتی اسامی بازداشت شدگان به صورت زیر میباشد :
1_ ربابه رضایی (همسر رضا شهابی)،
2_ مهدی توپچی
3_امیرعباس آزرموند
4_ریحانه انصاری
5_حسن سعیدی
6_احسان محمدی
7_عباس شهرابی
8_فرهاد شیخی
9_پویا جانی پور
10_سیاوش امجدی
11_محمد شباهتی،
12_ ژیلا مکوندی
13_ژاله روزاد
14_پریسا رفیعی
15_رومینا محسنی
16_داوود رفیعی
17_تهمینه خسروی
18_شیلا نخجوانی
19_زردشت احمدی راغب
20_روناک رضایی
21_محمد عادلی
22_محمود معصومی

در ادامه این بازداشتها تعدادی از افراد بازداشت شده که میتوان  به محمود معصومی ، ربابه شهابی ومحمد حسن پوره ، وروناک رضایی ،  وریحانه انصاری ، ژیلا مکوندی ، ژاله روزاد ، پریسا رفیعی ، تهمینه خسروی ، شیلا نخجوانی ، روناک رضایی آزاد شدند .

رضا شهابی بنا بر آنچه گفته شد باید فوری و بدون قید و شرط آزاد گردد. و سندیکا نهادهای امنیتی و دادستانی تهران و مسئولین زندان را مسئول حفظ جان کارگر زندانی رضا شهابی می داند.»

در این حال،‌ کمیته دفاع از رضا شهابی نیز روز چهارشنبه ۲۹ آذر، در بیانیه ای با اعلام اینکه به دلیل عدم رسیدگی به وضعیت رضا شهابی،‌« نگرانی ها در مورد جان او افزایش یافته است»‌ مسئولان امنیتی و قضایی را متهم کرد که به گفته این کمیته،‌«به رئیس زندان ماموریت داده‌اند که رضا شهابی را از بین ببرند».

این اتهام تاکنون واکنش مسئولان زندان و نیز مقام‌های قوه قضائیه را به همراه نداشته است.

کمیته دفاع از رضا شهابی همچنین خواستار آن شد که این فعال کارگری «فورا به یک مرکز پزشکی تخصصی منتقل شود و تحت مراقبت های ویژه قرار بگیرد».

رضا شهابی هنگامی که در ۱۸ مرداد سال جاری تحت فشار دادستانی خود را به زندان رجایی‌شهر کرج معرفی کرد، متوجه شد که مرخصی پزشکی‌اش که از سوی پزشکی قانونی تجویز شده بود، از سوی دادستانی مردود شناخته شده است و باید ۹۶۸ روز دیگر در زندان بماند.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.