•                    
  •                  
دوشنبه , ۱۰ بهمن , ۱۴۰۱
دوشنبه, ژانویه 30

بازداشت ۱۰ تن دیگر از کارگران گروه ملی فولاد اهواز/ افزایش تعداد بازداشت شدگان به ۴۱ نفر

0
423

در ادامه بازداشتهای گسترده کارگران گروه ملی فولاد اهواز طی دو روز گذشته, دیشب نیز ۱۰ تن دیگر از کارگران گروه ملی فولاد اهواز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران, شب گذشته, ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۷, ده تن دیگر از کارگران معترض شرکت فولاد اهواز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به همراه ۳۱ کارگر بازداشت شده طی دوشب گذشته به زندان شیبان اهواز منتقل گردیدند. در حالی که کارگران گروه ملی فولاد اهواز سی و هشتمین روز تجمعات اعتراضی را در سطح شهر اهواز برگزار کردند و از سوی دیگر با توجه به موج گسترده سرکوب از سوی ارگانهای امنیتی در استان خوزستان در جهت بازداشت فعالان کارگری در اهواز که تا امروز ۲۷ آذر ۱۳۹۷ که تا  لحظه تنظیم این خبر همچنان ادامه دارد, با توجه به ۳۱ کارگر بازداشت شده از قبل, شب گذشته نیز نیروهای امنیتی ۱۰ تن دیگر از کارگران معترض گروه ملی فولاد اهواز را بطور همزمان و با مراجعه به منازل آنها بازداشت و به بازداشتگاه منتقل نمودند. لازم به ذکر است در میان افراد بازداشت شده میثم آل مهدی فعال کارگری که چند روز پیش بازداشت شده بود و روز بعد ازاد شده بود نیز مجددا بازداشت گردیده است. بنقل از یک منبع مطلع که خود شاهد بازداشت تعدادی از کارگران معترض بود در مصاحبه با گزارشگر حقوق بشر در ایران گفت,  در ساعات پایانی دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ بازداشت کارگران  گروه ملی فولاد اهواز تا  نیمه های شب ادامه داشت و ماموران امنیتی با یورش به منازل آنان و ایجاد رعب و وحشت ده تن دیگر از کارگران را بازداشت کردند و بسیاری از این افراد برای جلوگیری از بازداشت، شب را در خیابانهای اهواز به صبح رساندند.این منبع مطلع در ادامه گفت ۳۱ کارگر بازداشت شده طی دوشب گذشته و  دیروز همگی به زندان شیبان (زندان مرکزی) اهواز منتقل شده اند. بازداشت کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در حالی نیمه های دیشب ادامه داشت که امروز  سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ کارگران تصمیم به برگزاری مجمع عمومی برای چگونگی برخورد با بازداشتها و ادامه اعتراضاتشان داشتند و قرار بود برخی از مقامات ارشد استانی نیز جهت مذاکره حضور داشته باشند.

اسامی ۱۰ کارگران بازداشت شده در یورش  دوشنبه شب ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۷ ماموران امنیتی به منازلشان به شرح زیر است:

۱- بهزاد علیخانی

۲- احمد باوی

۳- آرش محمد پور

۴- میثم آل مهدی

۵- سید مصطفی موسوی

۶- سید مجید موسوی

۷- امیر دهقان

۸- مجید جلالی

۹- حسین عساکره

۱۰- بهزاد شهبازی

بنا بر آخرین اخبار دریافتی از سوی منابع مطلع محلی در اهواز، در لحظه  تنظیم ین خبر مجمع عمومی کارگران گروه ملی فولاد اهواز در حال برگزاری است و اولین تصمیم آنها عدم مذاکره تا آزادی همه کارگران بازداشتی بوده است.

بازداشت گسترده کارگران در حالی رخ میدهد که بر طبق اسناد بین المللی حقوق بشر که ایران از جمله امضا کنندگان آن است در ماده ۲۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر برگزاری تجمعات اعتراضی را بعنوان حق برای افراد محترم میشمارد و به عنوان یک حق بر آن تاکید میکند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.