سه شنبه , ۰۸ فروردین , ۱۴۰۲
سه‌شنبه, مارس 28

بازدید نمایندگان وزارت اطلاعات و قوه قضائیه از بند چهار زندان اوین؛ اخطار به زندانیان سیاسی

0
488

zendan-evin-765x510.jpgروز گذشته نماینده وزارت اطلاعات و معاون امنیتی دادستان تهران از بند چهار زندان اوین را مورد بازدید و بازرسی قرار داده اند و در پی آن تعدادی از زندانیان سیاسی از سوی حفاظت زندان مورد تهدید و اخطار قرار گرفته اند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۳۰ خردادماه نماینده وزارت اطلاعات و معاون امنیتی دادستان تهران از بند چهار زندان اوین دیدن کردند؛ به دنبال این بازرسی چند تن  از زندانیان سیاسی-امنیتی این بند به دفتر حفاظت زندان احضار شده‌اند. مأموران امنیتی طی این احضارها به زندانیان سیاسی در خصوص روابطشان با یکدیگر هشدار داده‌اند و آنان را از نشست و صحبت با یکدیگر از جمله رضا ملک منع کرده‌اند. پیش از این تعدادی از زندانیان سیاسی-امنیتی بند چهار زندان اوین در نامه ای سرگشاده به شرح وضعیت این بند و رفتار تبعیض آمیز مسئولین زندان با زندانیان پرداخته و زندان اوین را «شکنجه‌گاه روحی و روانی و جسمی برای تمام زندانیان سیاسی» عنوان کرده بودند.

«ممنوع‌الملاقات شدن»، «عدم دسترسی به البسه مناسب»، «عدم جوابگویی در خصوص پرونده»، «عدم صدور مجوز جهت فعالیت‌های فرهنگی»، «عدم دسترسی به کتابخانه» و «محرومیت از امکانات دارویی» از جمله حقوقی است که در خصوص زندانیان سیاسی-عقیدتی بند چهار نقض شده است.

برچسب هاموضوعات روز

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.