•                  
یک شنبه , ۲۸ شهریور , ۱۴۰۰
یکشنبه, سپتامبر 19

بازگشت گلرخ ایرایی و آتنا دائمی به اوین

0
226

Atena-Daeimi-Golrokh-Ebrahimi-e1516878109332-600x390گلرخ ایرایی و آتنا دائمی از روز ۱۴ بهمن ماه گذشته(۱۳۹۷) در اعتراض به انتقال خود به زندان قرچک ورامین دست به اعتصاب غذا زده بودند.
به گزارش حقوق بشر در ایران ، در حالی که خانم دائمی به دلیل درخواست فعالین حقوق بشر و بیماری‌اش، اعتصاب غذای خود را در تاریخ ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۶ پایان داد اما گلرخ ایرایی تا روز ۴ اردیبهشت ماه جاری در اعتصاب غذا بود. خانم ایرایی به دلیل ضعف شدید در شصتمین روز اعتصاب غذا به بیمارستان بقیه الله در تهران  که متعلق به سپاه پاسداران است منتقل شده بود. در تاریخ ۱۹ بهمن ماه سال گذشته، سازمان عفو بین‌الملل نیز طی بیانیه‌ای از مقامات ایران خواستار آزادی آتنا دائمی،‌ گلرخ ابراهیمی ایرایی و آرش صادقی از زندان شده بود. گلرخ ابراهیمی ایرایی در تاریخ ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ بازداشت شد. او در اردیبهشت ماه ۹۴ به اتهام توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر بدون حضور وی تایید شد.

او ۳ آبان ماه ۱۳۹۵ بدون دریافت احضاریه کتبی توسط ماموران امنیتی جهت اجرای حکم ۶ سال حبس تعزیری بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.
گلرخ ایرایی در حال حاضر مشغول گذراندن محکومیت خود در زندان است و با احتساب کاهش حبس به مناسبت عید نوروز سال گذشته، حکم او از ۶۰ ماه به ۳۰ ماه کاهش یافته بود.

آتنا دائمی نیز در روز ۲۹ مهرماه سال ۱۳۹۳، بازداشت و ۸۶ روز در سلول انفرادی بند دو الف تحت بازجویی بود. وی در تاریخ ۲۸ دی‌ماه ۱۳۹۳ پس از پایان بازجویی ها به بند زنان زندان اوین منتقل شد.
این زندانی نهایتا در تاریخ ٢٣ اسفندماه ٩٣، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به اتهام «تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، توهین به رهبری، توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی و اختفای ادله جرم» به ۱۴ سال زندان محکوم شد. این حکم در دادگاه تجدید نظر به ٧ سال حبس تقلیل یافت.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: