•                    
  •                  
دوشنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, سپتامبر 26

با آزادی مشروط مختار اسدی مخالفت شد

0
303

بازداشتللککک.PNGبا درخواست آزادی مشروط مختار اسدی مخالفت شد، وی عضو انجمن صنفی معلمان کردستان است که از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام درحال تحمل حبس یکساله خود در زندان اوین است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، با درخواست آزادی مشروط مختار اسدی فعال صنفی که در حال تحمل یکسال حبس تعزیری خود در زندان اوین است مخالفت شده است. گفته میشود در رد این درخواست نظر مخالف سپاه پاسداران نقش داشته است. مختار اسدی در شهریور ماه سال جاری هنگامی‌که برای پیگیری وضعیت وثیقه خود به دادگاه انقلاب تهران مراجعه کرده بود بازداشت شد. این معلم کرد سنندجی پیش تر در سال ۱۳۸۵ در اعتراض بزرگ نمایندگان کانون‌های صنفی معلمان با فراکسیون مجلس توسط پلیس امنیت بازداشت شد و برای او پرونده ای مفتوح شد.

در آذرماه ۱۳۹۱ آموزش و پرورش استان کردستان حکم تبعید مختار اسدی، فعال صنفی معلمان را برای پنجمین سال پیاپی تمدید کرده بود که با شکایت نامبرده به دیوان عدالت اداری حکم مذکور لغو شد.

پس از آن مختار اسدی در سال ۸۹ پس از دستگیری‌های سریالی اعضای کانون صنفی معلمان مانند: محمود بهشتی‌لنگرودی، علی‌اکبر باغانی، سیدمحمود باقری و اسماعیل عبدی بازداشت و پس از دادگاهی عاری از استانداردهای دادرسی عادلانه به بند ۲۰۹ اوین رفت. اسدی پس از ۶۶ روز بازداشت با وثیقه از زندان آزاد شد و قاضی صلواتی در شعبه پانزده دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ علیه نظام برایش حکم یک سال حبس صادر کرد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.