•                    
  •                  
دوشنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, سپتامبر 26

با درخواست مرخصی برای عبدالفتاح سلطانی مخالفت شد

0
283

abdolfattah-soltani-765x510.jpgدادستانی تهران با مرخصی عبدالفتاح سلطانی، وکیل محبوس در زندان اوین، مخالفت کرده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، معصومه دهقان، همسر عبدالفتاح سلطانی، با اعلام این خبر در صفحه فیس بوک خود نوشت: «هر ماه سه روز حق مرخصی قانونی زندانی‌ست اما دادستان معتقد است زندانی هر ۴ ماه ۵ روز می‌تواند از مرخصی استفاده کند. ما از همه‌ی قانون بی‌بهره‌ایم؛ نه مرخصی‌!» گفتنی است که وضعیت جسمانی عبدالفتاح سلطانی به دلیل شرایط نامساعد زندان و عدم دسترسی به رسیدگی درمانی وخیم گزارش شده است. معصومه دهقان پیش از این از خودداری دادستانی از صدور آزادی مشروط برای آقای سلطانی نیز خبر داده بود. شایان ذکر است؛ این اعمال غیرقانونی مانند منع آزادی مشروط و اعاده دادرسی، به‌احتمال قریب‌به‌یقین از طرف ضابطین پرونده سلطانی اعمال می‌گردد.

عبدالفتاح سلطانی در تاریخ نوزدهم شهریورماه سال ۱۳۹۰ در مقابل دادگاه انقلاب بازداشت و تا به امروز بیش از ۲۰۰۰ روز در زندان به سر برده است.

این وکیل دادگستری در دادگاه بدوی به ۱۸ سال زندان و بیست سال محرومیت از وکالت محکوم شد که در دادگاه تجدیدنظر، به ۱۳ سال زندان کاهش یافت. درنهایت، حکم آقای سلطانی در پی اعمال ماده ۱۳۴، به ده سال زندان و دو سال محرومیت از وکالت.

مشارکت در تأسیس کانون مدافعان حقوق بشر و مصاحبه با رسانه‌ها درباره پرونده موکلانش، ازجمله اتهام‌های آقای سلطانی بوده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.