•                    
  •                  
جمعه , ۱۵ مهر , ۱۴۰۱
جمعه, اکتبر 7

بخشش یه اعدامی پای چوبه دار در ماهشهر

0
501

bakhshesh-300x191.jpgزندانی (عبدالزهرا – ا)، محکوم به قصاص که از سال ۸۲ در زندان ماهشهر تحمل کیفر می کرد پای چوبه دار مورد عفو و بخشش اولیاء دم مقتول قرار گرفت و از مرگ رهایی یافت.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از عصر ایران، با تلاش دادستان شهرستان ماهشهر، حلالی زاده رئیس حوزه قضایی بندر امام؛ ریش سفیدان، شیوخ، رئیس، مددکاران و روحانی زندان، زندانی  عبدالزهرا  – ا  که به دلیل ارتکاب به قتل عمد از سال ۸۲ تا کنون در زندان ماهشهر تحمل حبس می کرد پای چوبه دار مورد عفو و بخشش اولیای دم قرار گرفت و به زندگی برگشت. علیرضا آقاجری دادستان ماهشهر که جهت صلح و سازش در بین خانوادهها در هنگام اجرای حکم حضور یافته بود با اشاره به حدیثی از امام اول شیعیان “که می فرماید اگر همه مکارم و فضائل اخلاقی و صفات بزرگ انسانی را جمع کنیم تاج همه مکارم عفو و گذشت است”، گفت: “معنی واقعی این حدیث را امروز این خانواده با گذشت از حق خود که قصاص بوده است به منصه ظهور و بروز رساندند”.

وی در ادامه افزود: “امیدواریم این اقدام بزرگ سرلوحه وسرمشق زندگی مردم قرار گیرد و آستانه صبر ما را بالا ببرد و با گسترش فرهنگ گذشت و عفو در بین مردم از طریق رسانه های جمعی این سنت حسنه نهادینه شود”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.