•                    
  •                  
پنج شنبه , ۱۰ آذر , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, دسامبر 1

برگزاری اولین جلسه دادگاه فعال تلگرامی ،حمیدرضا امینی / تصویر

4
394

حمیدرضا امینی.jpgامروز اولین جلسه دادگاه فعال تلگرامی حمیدرضا امینی معروف به آریوبرزن ، برگزار شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از یک منبع مطلع ، امروز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه  ۱۳۹۷ ، اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات فعال تلگرامی ، حمیدرضا امینی در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه فرهنگ و رسانه برگزار گردید . این فعال تلگرامی در مجموع دارای ۳ پرونده مجزا در سه دادگاه جداگانه دارا میباشد . پرونده اول ؛ سب النبی در شعبه یک دادگاه کیفری که قرار است ۵ قاضی جهت رسیدگی پرونده نظارت برروی آن نظارت داشته باشند ، پرونده دوم ؛ در خصوص توهین به رهبری در دادگاه انقلاب ، پرونده سوم ؛ فعالیت در تلگرام  در کانال تلگرامی آریوبرزن و در فضای مجازی که در شعبه دادگاه 1057 دادگاه فرهنگ و رسانه میباشد که امروز برگزار گردید . این منبع مطلع ادامه داد ، با توجه به اینکه در محل دادگاه امروز همسر و فرزندان این فعال تلگرامی هم حضور داشته اند آنها با اسرار فراوان موفق به ملاقات بسیار کوتاه در حد ۵ دقیقه با حمیدرضا امینی شده اند . این منبع مطلع ادامه داد ، در طی روند برگزاری دادگاه امروز حمیدرضا امینی معروف به” آریوبرزن” وکیل ایشان دفاعیات خود را به طور کامل بیان نموده است . در انتهای جلسه رسیدگی به دادگاه به وکیل آقای امینی گفته شده که از طریق سیستم آنلاین ایشان میتواند به حکم صادره از  طرف دادگاه آگاهی پیداکند لازم به توضیح است که ، جلسات رسیدگی به دو پرونده مفتوحه حمیدرضا امینی معروف به آریوبرزن در دو شعبه دیگر به وکیل ایشان ، آقای محمد حسین آغاسی ابلاغ خواهد گردید .

حمیدرضا امینی مدیر کانال‌های تلگرامی آریوبرزن ، در فضای مجازی در تاریخ ۱۱ آذرماه سال جاری در منزل شخصی‌اش از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به بند دو الف مربوط به اطلاعات سپاه واقع در زندان اوین منتقل شد. در زمان بازداشت،ماموران امنیتی با ورود به منزل، حمیدرضا و تمامی وسایل شخصی‌ا‌ش از جمله تلفن همراه و لپ تاپ او را به همراه خود بردند. برای آزادی موقت حمیدرضا امینی قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی صادر گردید ولی چون خانواده ایشان توانایی تهیه این وثیقه را نداشتند از آزادی ایشان جلوگیری به عمل آمد .

لازم به اشاره است، این زندانی سیاسی دارای دو فرزند پسر به نامهای امید ١٢ساله و نوید امینی ٨ ساله است که یکی از فرزندان ایشان دارای بیماری تنفسی میباشد .

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

 

4 comments

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.