•                    
  •                  
جمعه , ۰۷ بهمن , ۱۴۰۱
جمعه, ژانویه 27

برگزاری جلسه دادگاه حمیدرضا امینی به تعویق افتاد

0
574

حمیدرضا امینی.jpgجلسه دادگاه فعال تلگرامی حمیدرضا امینی معروف به آریوبرزن , علی رغم حضور در محل دادگاه به همراه وکیل خود به تعویق افتاد .

به گزارش حقوق یشر در ایران , جلسه دادگاه فعال تلگرامی حمیدرضا امینی که قرار بود امروز سه شنبه  ۵ تیر ماه در شعبه ۹ دادگاه کیفری تهران برگزار شود به دلیل عدم حضور قاضی دادگاه به تعویق افتاد . لیک منبع نزدیک به حمیدرضا امینی در گفتگو با حقوق بشر در ایران ضمن تائید این مطلب گفت , علی رغم اینکه حمیدرضا امینی به همراه وکیل خود اقای محمدحسین آقاسی در محل شعبه ۹ حضور پیدا کرده بودند مطلع شدند به دلیل اینکه قاضی شعبه مربوطه در همایشی شرکت کرده است لذا جلسه دادگاه امروز برگزار نمیشود . با توجه به روند پرونده این فعال تلگرامی , سب النبی یکی از اتهاماتی است که ایشان به آن متهم گردیده است , قرار بود امروز حمیدرضا امینی از سوی دادگاه کیفری یک تهران شعبه ۹ , شعبه یک کیفری که قرار است ۵ قاضی جهت رسیدگی پرونده نظارت داشته باشند . لازم به ذکر است که اولین جلسه دادگاهی حمیدرضا امینی , روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه ، جهت رسیدگی به اتهامات ایشان از سوی شعبه ۱۰۵۷ دادگاه فرهنگ و رسانه برگزار گردید . این فعال تلگرامی در مجموع دارای ۳ پرونده مجزا در سه دادگاه جداگانه دارا میباشد . پرونده اول ؛ سب النبی در شعبه یک دادگاه کیفری که قرار است ۵ قاضی جهت رسیدگی پرونده نظارت برروی آن نظارت داشته باشند ، پرونده دوم ؛ در خصوص توهین به رهبری در دادگاه انقلاب ، پرونده سوم ؛ فعالیت در تلگرام  در کانال تلگرامی آریوبرزن و در فضای مجازی که در شعبه دادگاه ۱۰۵۷ دادگاه فرهنگ و رسانه میباشد

لازم به ذکر است که فعال تلگرامی , حمیدرضا امینی معروف به آریوبرزن در تاریخ ۱۱ آذرماه سال ۹۶ توسط نیروهای امنیتی دستگیر و به بند دو الف زندان اوین، مربوط به اطلاعات سپاه منتقل شد. این فعال تلگرامی به اتهام نشر اکاذیب، توهین مقدسات و توهین به مقامات جمهوری اسلامی  مورد تفهیم اتهام قرار گرفته است . لازم به ذکر است که این فعال تلگرامی طی دادگاهی که در تاریخ ۲۶ اردیبهشت‌ماه سال جاری در شعبه ۵۷ دادسرای فرهنگ و رسانه به اتهام “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” به پرداخت چهار میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.