دوشنبه , ۲۹ اسفند , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, مارس 21

برگزاری دادگاه تجدید نظر جعفر عظیم زاده و شاپور احسانی راد در چند روز آینده

0
520

جعفر-عظیم-زاده-و-شاپور-احسانی--765x510.jpgمحمدعلی جداری فروغی از برگزاری دادگاه تجدیدنظر جعفر عظیم زاده و شاپور احسانی‌راد در بیست و یکم اسفند خبر داد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، محمدعلی جداری فروغی، وکیل جعفر عظیم زاده و شاپور احسانی‌راد در تماس تلفنی با ایلنا گفت: جلسه رسیدگی به اتهامات اخلال در نظم عمومی، تشویش اذهان عمومی و غصب عنوان و همچنین اخذ آخرین دفاع موکلین ساعت ۱۲ ظهر روز شنبه ۲۱/ ۱۲/۹۵ در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ ساوه برگزار خواهد شد. جداری فروغی ابراز امیدواری کرد با توجه به نبودن دلایل و مستندات کافی، انتظار داریم با توجه به دفاعیات به عمل آمده و رسیدگی عادلانه، حکم برائت موکلین از اتهامات صادر شود. این وکیل دادگستری اشاره کرد جعفر عظیم زاده پیش از این نیز به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ۶ سال حبس محکوم شده؛ همچنین در شعبه اول دادگاه انقلاب ساوه، جعفر عظیم زاده و شاپور احسانی‌راد به اتهام تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی هر یک به ۱۱ سال حبس محکوم شده اند.

این وکیل دادگستری در پایان گفت: با توجه به این که موکلین به عنوان فعال کارگری و بدون چشمداشت در جهت دفاع از حقوق صنفی کارگران اقداماتی انجام داده‌اند، شایسته است که در برخورد با این پرونده‌ها، قوه قضاییه به طریقی برخورد کند که عدالت رعایت شود و حکم برائت موکلین صادر شود.

گفتنی است که روز پنجم بهمن‌ماه، سه مأمور از سوی دادستانی برای بازداشت جعفر عظیم زاده به منزل وی مراجعه کردند و به دلیل عدم حضور وی موفق به بازداشت وی نشدند.

در آذرماه سال جاری یکی از وثیقه گذاران جعفر عظیم زاده به معاونت دادستانی تهران احضار و برگه اخطاریه‌ای دریافت کرد. بر اساس این اخطاریه، آقای عظیم زاده می‌بایست برای تحمل حکم حبس به زندان مراجعه کند؛ این در حالی است که این فعال صنفی تاکنون احضاریه‌ای به‌طور مستقیم از سوی اجرای احکام زندان اوین دریافت نکرده است.

جعفر عظیم زاده، فعال کارگری و رئیس هیئت‌مدیره «اتحادیه آزاد کارگران ایران»، از سوی دادگاه انقلاب شهر ساوه به یازده سال زندان محکوم شده است.

وی، ۱۷ آبان ماه سال گذشته در پی تأیید حکم شش سال زندان توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر در بند ۸ زندان اوین محبوس و به دنبال اعتصاب غذایی ۶۳ روزه، در روز دهم تیرماه با قرار وثیقه و به‌طور موقت آزاد شد.

برچسب هاموضوعات روز

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.