•                    
  •                  
جمعه , ۰۷ بهمن , ۱۴۰۱
جمعه, ژانویه 27

برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات دیگر فعال تلگرامی , حمیدرضا امینی

0
400

سفیدی.jpgجلسه رسیدگی به پرونده فعال تلگرامی حمیدرضا امینی با اتهام سب النبی در محل شعبه ۹ دادگاه کیفری تهران امروز برگزار شد .

به گزارش حقوق بشر در ایران , جلسه رسیدگی به یکی دیگر از اتهامات فعال تلگرامی حمیدرضا امینی معروف به آریوبرزن امروز یکشنبه ۱۳ مرداد ماه ۱۳۹۷ در محل شعبه ۹ دادگاه کیفری تهران برگزرا شد . این جلسه از رسیدگی به اتهام سب النبی که یکی دیگر از چند اتهام حمیدرضا امینی است که با ریاست قاضی کشکولی و با حضور وکیل این فعال تلگرامی محمد حسین آقاسی برگزار شد . لازم به توضیح است که پیش تر در تاریخ ۵ تیر ماه علی رغم حضور آقای امینی و وکیل ایشان در محل شعبه ۹ به دلیل عدم حضور قاضی کشکولی در یک همایش دادگاه این فعال تلگرامی به تعویق افتاد . بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران , حمیدرضا امینی به دلیل انتشار یک فایل صوتی که در مورد قاضی صلواتی رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران افشاگریهایی را نموده بود در حال حاضر ممنوع الملاقات می باشد . این منبع مطلع در ادامه گفت , که اولین جلسه دادگاهی حمیدرضا امینی , ۲۶ اردیبهشت ماه سال جاری ، جهت رسیدگی به اتهامات ایشان از سوی شعبه ۱۰۵۷ دادگاه فرهنگ و رسانه برگزار گردید . این فعال تلگرامی در مجموع دارای ۳ پرونده مجزا در سه دادگاه جداگانه دارا میباشد . همچنین آقای امینی باید در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب جهت رسیدگی به اتهامات توهین به مسئولان نظام و توهین به رهبری و اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی و توهین به مقدسات مورد محاکمه قرار بگیرد . پرونده اول ؛ سب النبی در شعبه یک دادگاه کیفری که قرار است ۵ قاضی جهت رسیدگی پرونده نظارت برروی آن نظارت داشته باشند ، پرونده دوم ؛ در خصوص توهین به رهبری در دادگاه انقلاب ، پرونده سوم ؛ فعالیت در تلگرام  در کانال تلگرامی آریوبرزن و در فضای مجازی که در شعبه دادگاه ۱۰۵۷ دادگاه فرهنگ و رسانه میباشد

لازم به ذکر است که فعال تلگرامی , حمیدرضا امینی معروف به آریوبرزن در تاریخ ۱۱ آذرماه سال ۹۶ توسط نیروهای امنیتی دستگیر و به بند دو الف زندان اوین، مربوط به اطلاعات سپاه منتقل شد. این فعال تلگرامی به اتهام نشر اکاذیب، توهین مقدسات و توهین به مقامات جمهوری اسلامی  مورد تفهیم اتهام قرار گرفته است . لازم به ذکر است که این فعال تلگرامی طی دادگاهی که در تاریخ ۲۶ اردیبهشت‌ماه سال جاری در شعبه ۵۷ دادسرای فرهنگ و رسانه به اتهام “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” به پرداخت چهار میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.