•                    
  •                  
جمعه , ۱۴ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, فوریه 4

برگزاری دادگاه محمدعلی طاهری در هفته آینده

0
530

سفیدی.jpgمحمود علیزاده طباطبائی , وکیل مدافع محمدعلی طاهری، زندانی عقیدتی محبوس در زندان اوین، گفت: جلسه بعدی رسیدگی به پرونده موکلم شنبه هفته آینده (۲۰ مرداد ماه) خواهد بود.

به گزارش حقوق بشر در ایران , محمود علیزاده‌طباطبایی، وکیل مدافع محمدعلی طاهری گفت: «اولین جلسه دادگاه تجدیدنظر موکلم ۱۰ مرداد برگزار شد و جلسه بعدی رسیدگی به پرونده موکلم شنبه هفته آینده، ۲۰ مردادماه، خواهد بود. این وکیل دادگستری چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران، (ایسنا) در رابطه با نتیجه رسیدگی به پرونده موکلش در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر، ضمن تایید این خبر گفت: ۱۰ مرداد ماه اولین جلسه دادگاه ایشان برگزار شد و جلسه بعدی رسیدگی به پرونده موکلم شنبه هفته آینده (۲۰ مرداد ماه) خواهد بود. این زندانی عقیدتی بارها به علت عدم رسیدگی به وضعیتش در زندان دست به اعتصاب غذاهای طولانی مدت زده بود و پس از اتمام دوران محکومیت ۵ ساله خود از زندان آزاد نشد و مجدداً با اتهام “افساد فی‌الارض” به دلیل فعالیت‌های مشابهی که پیش‌تر در سال ۱۳۹۰ بابت آنها محکوم شده بود، متهم شد.

پیش‌تر محمدعلی طاهری شکایتی را درخصوص وضعیت مبهم خود به رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ارائه کرده بود که توسط وکلای وی در حال پیگیری است.

محمدعلی طاهری، مؤسس «عرفان حلقه»، ۶۰ ساله و متولد کرمانشاه است. او در سال ۱۳۸۰ موسسه‌ای به نام «عرفان حلقه» با تمرکز فرادرمانی و طب مکمل در تهران تأسیس کرد.

او در سال ۱۳۸۹ برای اولین‌بار به اتهام اقدام علیه امنیت کشور از سوی نیروهای وزارت اطلاعات دستگیر و برای ۶۷ روز در زندان اوین تحت بازجویی قرار گرفت.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.