•                  
یک شنبه , ۰۲ آبان , ۱۴۰۰
یکشنبه, اکتبر 24

برگزاری دستکم دو تجمع اعتراضی

0
277

روز سه شنبه  ۲۳ بهمن ماه  تعدادی  از مالباختگان پروژه ساختمانی “سوهانک مجلس” در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران و جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در کرمانشاه، در مقابل دفتر این موسسه در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در  ایران  به نقل از فارس، روز سه‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان پروژه “سوهانک مجلس” در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع کنندگان طی نامه‌ای به رئیس مجلس و همچنین معاونت اجرایی مجلس خواستار احقاق حقوق سهامداران مسکن مجلس شورای اسلامی (نور سوهانک) شدند. در این گزارش آمده است که همچنین اعتراض کنندگان با استناد به ماده ۳۰، ۳۱ قانون مدنی و همچنین اصول ۲۲، ۴۶ و ۴۷ قانون اساسی و همچنین ماده ۷۵ منشور حقوق شهروندی عنوان کردند که حق مالکیت شخصی شهروندان محترم است و هیچ شخص یا مقامی نمی‌تواند مالکیت دیگری را سلب، یا اموال او را مصادره یا ضبط یا توقیف کند و یا نسبت به حقوق مالی یا مالکیت او ممانعت، مزاحمت یا محدودیت ایجاد کند، مگر به موجب قانون. در آذرماه امسال نیز خبرگزاری تسنیم طی گزارشی در این خصوص گفته بود که جمعی از سهامداران یک پروژه در مجلس (نور سوهانک) با حضور در مقابل مجلس خواستار تعیین تکلیف این پروژه که از سال ۹۲ بلاتکلیف باقی مانده، شدند.

تجمع مالباختگان موسسه کاسپین در کرمانشاه
به گزارش  حقوق  بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در کرمانشاه، در مقابل دفتر این موسسه نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده گذاران پرداخت شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: