•                  
دوشنبه , ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, دسامبر 7

برگزاری دستکم سه تجمع اعتراضی

0
290

 روز گذشته ، جمعی از کارگران خدمات شهری شهرداری نیشابور، جمعی از کشاورزان استان ‎اصفهان و جمعی از کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد میبد در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، شب چهارشنبه ۵ دی‌ماه ۱۳۹۷، جمعی از کارگران خدمات شهری شهرداری نیشابور در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات صنفی خود، زباله‌های شهر را وسط خیابان ریختند. کارگران خدمات شهری شهرداری نیشابور در ادامه اعتراضات قبلی خود، بار دیگر شب چهارشنبه ۵ دی‌ماه در محل شورا، مقابل شهرداری در میدان اصلی شهر تجمع کردند و در اقدامی اعتراضی زباله‌ها را در وسط خیابان ریخته و رها کردند.

کارگران خواستار پرداخت مطالبات خود هستند که تاکنون اقدامی برای آن صورت نگرفته است.

تجمع کشاورزان در استان ‎اصفهان
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز جمعه ۷ دی‌ماه ۱۳۹۷، جمعی از کشاورزان استان ‎اصفهان در اعتراض به عدم دریافت حق‌آبه خود، برای ششمین روز متوالی اقدام به برگزاری تجمع کردند.

طی روزهای گذشته نیز کشاورزان در استان ‎اصفهان در اعتراض به عدم دریافت حق‌آبه شان اقدام به برگزاری تجمع کرده بودند.

بحران آب در ایران یکی از مسائل عمده محیط‌زیستی در کشور محسوب می‌شود و تا به امروز بارها به تنش و درگیری انجامیده است.

پیش‌تر در تاریخ ۳ آذرماه نیز کشاورزان معترض اصفهانی برای بیست و پنجمین بار طی کمتر از یکسال، خط لوله انتقال آب رودخانه زاینده‌رود به یزد را تخریب کردند.

خشکسالی و پروژه‌های مختلف آب از شهرهای مختلف ایران، سال‌هاست که درگیری‌ها و اعتراض‌هایی را در مناطق مختلف کشور ایجاد کرده است. عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور گفته که اگر خشکسالی ادامه پیدا کند پنج سال دیگر «چهره» ایران «از همه نظر تغییر خواهد کرد» و همچنین کشور در ۱۰ سال آینده «با فاجعه‌ای بزرگ مواجه می‌شود».

تجمع کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد میبد
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز جمعه ۷ دی‌ماه ۱۳۹۷، جمعی از کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد میبد در مقابل فرمانداری این شهر، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

معترضان علت تجمع خود را مطالبات مزدی پرداخت نشده خود، بیان کردند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: