•                  
دوشنبه , ۱۳ تیر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, جولای 5

برگزاری دستکم شش تجمع اعتراضی

0
302

طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۳ و ۲۴ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از کارگران کارخانه «کارتن ایران» در تهران، جمعی از انبوه سازان کلانشهر کرج، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران، جمعی از مرغداران شهرستان ارومیه، جمعی از مالباختگان شرکت “اداگ خودرو” در تهران و جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت خودروسازی کرمان موتور در مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت در تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از کارگران کارخانه «کارتن ایران» در اعتراض به مشکلات بازنشستگی با مشاغل سخت و زیان آور خود، مقابل ساختمان شعبه شش اداره تامین اجتماعی در تهران دست به تجمع زدند. یکی از کارگران کارخانه کارتن ایران در تشریح مشکلات بازنشستگی خود گفت: “به صورت مشخص کارگران شاغل در کارتن ایران که شمار مجموع آنها تا ۳۵۰ نفر می‌رسد، سالهاست که در مشاغل سخت و زیان‌آور مشغول کار هستند اما تقریبا از شش ماه پیش علیرغم اینکه کارفرما با درخواست بازنشستگی با مشاغل سخت و زیان‌آور تعدادی از کارگران موافق و حاضر است چهار درصدِ بازنشستگی پیش از موعد آنها را بپردازد، تامین اجتماعی شعبه شش به بهانه‌های مختلف مخالفت و سنگ‌اندازی می‌کند. وی با یادآوری اینکه ممکن است برای برخی مدیران شعب تامین اجتماعی و کارفرمایان اهمیت به تاخیر افتادن بازنشستگی کارگران چندان محسوس نباشد اما این اتفاق برای کارگرانی که دیگر در کارخانه جایی ندارند، تحمل‌ناپذیر است.

این کارگر کارخانه کارتن سازی ایران که به نمایندگی از سایر همکاران خود سخن می‌گفت، از مدیریت شعبه ششم اداره تامین اجتماعی تهران درخواست کرد هرچه زودتر شرایط بازنشستگی آنها را فراهم کنند.

حسن دویران (عضو هیئت مدیره کارخانه کارتن ایران) با تایید اعتراض کارگران این کارخانه مدعی شد: “در جلسه‌ای که با مدیریت شعبه ششم تامین اجتماعی تهران در ارتباط با مشکلات کارگران این کارخانه داشتیم، ایشان قول همکاری دادند”.

او افزود: “با توجه به اینک سازمان تامین اجتماعی یکی از سهامداران کارخانه کارتن ایران است، امیدواریم در آینده نزدیک این مشکل با تلاش آن سازمان مرتفع شود”.

تجمع انبوه سازان در کرج
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از  ایرنا، روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از انبوه سازان کلانشهر کرج، در اعتراض به افزایش چند برابری نرخ عوارض ساخت و ساز و مقدار جریمه های ماده ۱۰۰، مقابل ساختمان شورای شهر کرج تجمع کردند.

تجمع کنندگان معترض خواستار تجدید نظر شورای شهر کرج از اجرایی شدن مصوبه‌های جدید ساخت و ساز شدند.

آنان گفتند که مصوبات شورای شهر کرج درباره هزینه‌های عوارض ساخت و ساز چند بار توسط دیوان عدالت اداری باطل شده است، اما این شورا همچنان بر اجرای مصوبه‌های خود اصرار دارد.

تجمع کنندگان که خواستار پاسخگویی رئیس شورای اسلامی شهر کرج در این باره بودند، معتقدند که هزینه‌های ساخت و ساز چند برابر گران شده و از طرفی بالا رفتن نرخ عوارض شهرداری عرصه را بر فعالیت انبوه سازان تنگ کرده است.

تجمع کنندگان که اصرار داشتند وارد ساختمان شورای شهر کرج شوند، توسط نگهبانان و نیروهای انتظامی از ورود آنان به داخل محوطه شورا جلوگیری شد.

تجمع این افراد در حالی برگزار شد که امروز شورای شهر کرج نشست علنی داشت و این نشست پس از ساعاتی به غیرعلنی تبدیل شد.

پس از این اعتراضات، نماینده استانداری البرز به همراه اعضای شورای اسلامی شهر کرج و نمایندگان تجمع کنندگان نشستی غیرعلنی برای بررسی مشکلات انبوه سازان برگزار کردند.

گفته می‌شود حدود سه هزار انبوه ساز در کرج فعالیت دارند و نمایندگان این صنف منتظر تصمیم نهایی مسئولان امر درباره خواسته این قشر هستند.

تجمع مالباختگان موسسه کاسپین در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران، در مقابل ساختمان قوه قضاییه نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده گذاران پرداخت شده است.

تجمع مرغداران در ارومیه
به گزارش  حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از مرغداران شهرستان ارومیه، در اعتراض به تاخیر ۳ ماهه در پرداخت طلب خود از سوی کشتارگاه مرغ خانگی، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

بر روی بنر معترضان نوشته شده است که “کشتارگاه مرغ خانگی وابسته به بنیاد مستضعفان بیش از سه ماه است که طلب مرغداران را پرداخت نکرده که این امر باعث تعطیلی و حذف چندین مرغداری از چرخه تولید شده است”.

تجمع مالباختگان شرکت “اداگ خودرو” در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان شرکت “اداگ خودرو” در تهران، در مقابل ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه پنج این شهر نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت خودروسازی کرمان موتور در اعتراض به گرانی قیمت‌های اعلام شده، عدم تحویل خودرو و نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت در تهران اقدام به برگزاری تجمع کردند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: