•                  
شنبه , ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱
شنبه, می 21

برگزاری دستکم ۲ تجمع اعتراضی

0
304

حقوق بشر در ایران – طی روز گذشته و امروز, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد, جمعی از کارمندان بازنشسته شرکت مخابرات یزد, کارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپه، با برگزاری تجمعات اعتراضی نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز چهارشنبه ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۸، کارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپه، با برگزاری تجمع اعتراض نسبت به عدم وصول مطالبات معوقه شان اعتراض کردند و روز جاری دامنه این اعتراض را به خارج از محوطه این کارخانه و در سطح شهر شوش منتقل کردند.

یکی از کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در تشریح این تجمع اعتراضی گفت: بعد از گذشت چندین روز اعتراض صنفی برای وصول مطالبات مزدی، وقتی با بی‌توجهی به پرداخت مطالباتمان روبرو شدیم، ناچار اعتراض‌ها را به خارج از شرکت در محوطه بازار هفت تپه انتقال دادیم تا شاید صدایمان به گوش مسئولان برسد.

این کارگر هفت تپه همچنین گفت؛ کارگران دو ماه از مطالبات مزدی مربوط به شهریور و مهر ماه سال جاری خود را در حالی طلبکارند که در حال حاضر ۱۲ روز از موعد پرداخت حقوق آنها گذشته و کارفرما کمبود منابع مالی را دلیل پرداخت نکردن حقوق‌ها عنوان می‌کند.

او افزود: مطالبات دیگری از کارفرما در تجمعات ۳۳ روزه سال گذشته داشته‌ایم که هنوز برآورده نشده‌اند.

یکی دیگر از کارگران حاضر در این تجمع صنفی بیان داشت: در صورتی که به درخواست‌های به حق ما پاسخ مثبت داده نشود، اعتراضات ادامه خواهد داشت.

تجمع اعتراضی  کارمندان مخابرات یزد

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز سه شنبه ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارمندان بازنشسته شرکت مخابرات استان یزد برای پیگیری مطالبات صنفی و مالی شان از قبیل معوقات حقوقی که باید به آنها پرداخت می‌شد اما کماکان این شهروندان از دریافت آن محروم هستند تجمع اعتراضی برگزار کردند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: