•                  
چهارشنبه , ۲۲ مرداد , ۱۳۹۹
چهارشنبه, آگوست 12

برگزاری دستکم ۳تجمع اعتراضی

0
75

حقوق بشر در ایران – روز شنبه ۲۳ و امروز یکشنبه ۲۴فروردین ماه ۱۳۹۹, در ادامه تجمعات اعتراضی شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت حکومت جمهوری اسلامی در بخشهای مختلف اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی و محیط زیستی و مطالبات مالی و دیگر موارد مدیریتی کشور می باشد جمعی از کسبه بازار اراک, کسبه شاغل در صنف مرغ فروشی در شهرستان اسلام آباد غرب و دستفروشان تهران, با برگزاری تجمعات اعتراض نسبت به نقض حقوق شهروندیشان اعتراض کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل ایسنا، روز شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹، کسبه بازار اراک با تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر خواستار اجرای دقیق مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و حمایت از اصناف شدند.

علیرضا عسگری، مسئول اجرایی هیات امنای بازار تاریخی اراک در این خصوص گفت: “این تجمع که با حضور کسبه بازار و تعدادی از کسبه مجتمع‌ها و مراکز تجاری اراک برگزار شد، به جهت دریافت پاسخ برای برخی سوالات بود”.

عسگری با بیان اینکه سوال کسبه این است که چرا مصوبات دولت در موضوعات مباحث بانکی و فاصله گذاری اجتماعی به درستی و کامل اجرایی نمی‌شود، افزود: “از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در کشور، کسبه و بازاریان اراک به صورت کاملا خودجوش اقدام به خرید اقلام ضدعفونی و بهداشتی حتی قبل از برخی دستگاه‌های اجرایی کردند و حتی برای جلوگیری از شیوع این ویروس، پیشنهاد تعطیلی بازار را مطرح کردند؛ در حالی که روزهای پایانی اسفندماه اوج فعالیت اقتصادی بازار بود”.

عسگری با اشاره به مشکلاتی که برای کسبه ایجاد شده ادامه داد: “براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر بود که بانک‌ها در دریافت اقساط و وصول چک‌ها همراهی لازم را با صنوف داشته باشند، اما در این حیطه مشکلاتی وجود دارد. پس از کادر درمان بیشترین فشار به اصناف و کسبه وارد شده است. قبل از شیوع کرونا وضعیت اقتصادی در کشور خوب نبود و تورم و کاهش قدرت خرید مردم چالش‌های بسیاری را ایجاد کرده بود، در این شرایط ویروس کرونا نیز مزید بر علت شد و درست در بهترین زمان فعالیت اقتصادی (اسفندماه) بازار اراک و صنوف تعطیل شدند. به همین دلیل لازم است که دولت تدابیر و تصمیمات جدی را مانند دیگر دولت‌ها برای حمایت از اصناف و چرخه تولید و توزیع در نظر بگیرد”.

مسئول اجرایی هیات امنای بازار تاریخی اراک اضافه کرد: “امروز بازاریان و کسبه اراک با حضور در مقابل فرمانداری سوالات خود را پیرامون موضوع فاصله گذاری اجتماعی و مباحث بانکی مطرح کردند، البته فرمانداری و استانداری ذیل دولت هستند و باید تصمیمات ابلاغی را اجرا کنند، اما امیدواریم تمامی موارد مطرح شده در جلسه قرارگاه پدافند زیستی مطرح و بررسی شود”.

تجمع اعتراضی کسبه صنف مرغ فروشان اسلام آباد غرب

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۹, جمعی از کسبه شاغل در صنف مرغ فروشی در شهرستان اسلام آباد غرب در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض هدف خود از این تجمع اعتراضی را پلمپ محل کسب آنها از سوی اداره اماکن نیروی انتظامی در این شهرستان عنوان کرده و گفتند با توجه به روند موجود دارای هیچگونه درآمدی نیستند و به لحاظ اقتصادی با بحران روبرو هستند.

تجمع اعتراضی دستفروشان در مقابل شهرداری تهران 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز یکشنبه ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۹, جمعی از دستفروشان در مقابل ساختمان شهرداری تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

این شهروندان معترض در جریان این تجمع اعتراضی هدف خود از برگزاری این تجمع اعتراضی را عدم در آمد و عدم وجود فرصت شغلی مناسب برای آنها از ۲ ماه قبل عنوان کردند. 

این کارگران در ادامه خواستار اختصاص بودجه ای از سوی دولت برای حمایت از این شهروندان دستفروش شدند. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: