•                  
جمعه , ۲۳ مهر , ۱۴۰۰
شنبه, اکتبر 16

برگزاری دستکم ۳ تجمع اعتراضی

0
294

طی روزهای شنبه و یکشنبه جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در رشت، جمعی از کارگران شهرداری کرمانشاه و جمعی از دستفروشان آبادان در تجمعات اعتراضی جداگانه ای خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در رشت، در مقابل دفتر این موسسه به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان حاضر در این تجمع شعارهایی از جمله “فریاد فریاد از این همه بیداد”، “با ایده مجوز پول هامون دزدیدن”، “بانکهای ایران دزدند پولاتون می‌دزدند”، “حتی اگر بمیرم حقمو من می‌گیریم”، “تا خون در رگ ماست میایستیم می جنگیم پولامون میگیریم”، “مسئولین مسئولین پولامون پس بدید”، “دستهای پشت پرده با پول ما چه کرده” و “فریاد یا محمدا نمیرسند به داد ما” سر دادند. اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند. بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

تجمع کارگران شهرداری کرمانشاه
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، نیز جمعی از کارگران شهرداری کرمانشاه، در اعتراض به پرداخت نشدن ۸ ماه اضافه کاری و ۴ ماه دستمزد معوقه در مقابل ساختمان شهرداری این شهر اقدام به برگزاری تجمع کردند.

کارگران شهرداری کرمانشاه مانند بسیاری دیگر از کارگران شهرداری‌ها با قرارداد موقت و به واسطه شرکت‌های پیمانکاری نیروی انسانی اشتغال دارند.

کارگران شهرداری‌ها در نقاط مختلف ایران از آغاز سال جاری بارها در اعتراض به تاخیر در پرداخت دستمزدها اعتصاب و تجمع کردند.

تجمع دستفروشان در آبادان
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از دستفروشان آبادان در اعتراض به برچیده شدن بساطشان توسط شهرداری، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

این شهروندان که عمدتا از دستفروشان خیابان امام این شهر هستند خواستار اجازه فعالیت مجدد و تضمین امنیت خود از سوی نهادهای شهری شدند.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: