•                  
یک شنبه , ۰۷ آذر , ۱۴۰۰
یکشنبه, نوامبر 28

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
313

طی روز های سه شنبه و چهرشنبه هفته جاری , جمعی از کارگران خدمات شهری شهرداری چوئبده در آبادان، جمعی از کارکنان رسمی شرکت نفت در مقابل ساختمان مجلس در تهران، جمعی از فرهنگیان اصفهان و جمعی از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایرنا، روز سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷، جمعی از کارگران خدمات شهری شهرداری چوئبده در شهرستان آبادان در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی ۴ ماهه و ۶ ماه مزایا، در مقابل مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع کردند. این کارگران دست از کار کشیده و با حضور در مقابل ساختمان شهرداری این شهر خواستار پرداخت حقوق عقب افتاده خود شدند. این کارگران در این خصوص گفتند: “همه کارگران شهرداری در بخش‌های مختلف چندین ماه است که حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده‌اند”. آنها افزودند: “از مسئولان شهرداری چوئبده و شورای اسلامی شهر تقاضای رسیدگی به مشکل و اقدام عاجل برای پرداخت حقوق خود را داریم”. ناجی فرحانی صدر، شهردار چوئبده، گفت: “اعتراض کارکنان شهرداری چوئبده پرداخت نشدن یک سال بیمه آنها است چرا که اعتبارات این شهرداری صرف پرداخت به روز حقوق شده است”. وی اظهار داشت: “با سازمان‌های مختلف از جمله منطقه آزاد اروند و سازمان تامین اجتماعی وارد مذاکره شده و قول تمدید دفترچه بیمه گرفته شد”. شهردار چوئبده اظهار داشت: “حذف عوارض سوخت و درآمدزا نبودن شهرداری مشکل اصلی این شهرداری است و خبرهای حاکی از پرداخت برخی اعتبارات به این شهرداری تنها در حد شعار است”. شهردار چوئبده مدعی شد: “حقوق کارکنان این شهرداری شنبه آینده به حساب آنها واریز می‌شود”. چوئبده در فاصله ۲۵ کیلومتری آبادان در جنوب غربی استان خوزستان واقع است که یکی از بنادر آبادان نیز در این شهر می باشد.

تجمع کارکنان رسمی شرکت نفت در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران روز چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، جمعی از کارکنان رسمی شرکت نفت در مقابل ساختمان مجلس در تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان دلیل تجمع خود را در اعتراض به وضعیت معیشتی و مطالبات صنفی شان، بیان کردند.

تجمع فرهنگیان در اصفهان
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، جمعی از فرهنگیان در اصفهان جهت پیگیری مطالباتشان در میدان انقلاب این شهر اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

رانندگان اتوبوس در تهران طی حرکتی اعتراضی با چراغ روشن رانندگی کردند
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷، رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مسکن، بازنگری طرح طبقه بندی مشاغل و قطع و کم کردن مزایای مستمر با چراغ روشن رانندگی کردند.

با وجود اینکه مدیریت با فشار بر رانندگان از روشن کردن چراغ جلوگیری می‌کرد، اما بسیاری از رانندگان چراغ اتوبوس خود را روشن کردند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه پیشتر طی بیانیه‌ای اعلام کرده بود که در صورت عدم پاسخگویی مسئولان با استفاده از دیگر ظرفیت‌های اعتراضی گام بعدی را برای اعتراض بر خواهد داشت.

در اسفند ماه سال ۹۶ نیز این رانندگان با فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در اعتراض به مطالبات معوق خود چراغ اتوبوس هایشان را روشن کرده بودند.

در اسفندماه سال ۸۳ نیز به دلیل معوق شدن چند روزه عیدی همچنین به دلیل اینکه مزایایی که به کارگران شهرداری داده می شد؛ به کارگران شرکت واحد پرداخت نمی شد و مدیرعامل وقت نیز پاسخگوی کارگران نبود. رانندگان در پایانه کاوه (میدان انقلاب) اتوبوس ها را برای ساعاتی خاموش و کار نکردند. و در نوبت بعدی رانندگان در پایانه آزادی برای ساعاتی اتوبوس ها را خاموش کرده و پایانه آزادی را مسدود کردند. که هر بار ترافیک در غرب تهران بسیار شدید و عبور و مرور به کلی مختل شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: