•                  
یک شنبه , ۱۴ آذر , ۱۴۰۰
یکشنبه, دسامبر 5

برگزاری دستکم ۴ تجمع اعتراضی

0
281

روز یکشنبه۱۴ بهمن ۱۳۹۷ جمعی از فرهنگیان اهل شهرستان‌های کارون و باوی در استان خوزستان، جمعی از مالباختگان شرکت پرشین پارس در مقابل ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب تهران، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه خودروسازی ایران خودرو و جمعی از کارگران سد چم شیر گچساران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از فرهنگیان اهل شهرستان‌های کارون و باوی در استان خوزستان، در اعتراض به عدم اعمال ۲۵ درصد حق مناطق جنگی موضوع ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه پنج ساله کشور، برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش خوزستان دست به تجمع اعتراضی زدند. فرهنگیان حاضر در این تجمع که شعار نوشته‌هایی از جمله “کارون، باوی، برقراری حق مناطق جنگی” در دست داشتند، می‌گویند که علیرغم وعده‌های نمایندگان اهواز در مجلس و مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان، اکنون در آستانه پایان سال ۹۷ کماکان خبری از صدور احکام جدید برای فرهنگیان و کارکنان در این شهرها نیست. لازم به ذکر است که طبق قانون کارمندان مناطقی که در دوران جنگ ایران و عراق در خوزستان درگیر جنگ بودند، حق مناطق جنگی به آنها تعلق می گیرد و با جدا شدن دو شهرستان کارون و باوی از اهواز این مناطق به عنوان شهرهای درگیر جنگ شناخته نشده و از دریافت این حق محروم شدند. همچنین بر اساس گزارش ایلنا، روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان جوابیه‌ای در این خصوص منتشر کرد.در این جوابیه آمده است: “آموزش و پرورش خوزستان بر اساس اعلام ستاد کل نیروهای مسلح و همچنین مجوز صادر شده توسط سازمان امور استخدامی و اداری کشور و نیز ابلاغ امور اداری وزارت آموزش و پرورش در آذرماه سال جاری اقدام به صدور احکام همکاران مناطق جنگی در برخی مناطق استان خوزستان می‌کند.

در لیست اعلامی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح نام شهرستان‌های کارون و باوی قید نشده بود که به تبع آن به فرهنگیان این دو شهرستان حق منطقه جنگی تعلق نگرفت.

اداره کل آموزش و پرورش خوزستان نسبت به پیگیری اختصاص حق منطقه جنگی به فرهنگیان این دو شهرستان

اقدامات ذیل را در دستور کار خود قرار داد:

۱. مکاتبه با امور اداری وزارت آموزش و پرورش جهت اختصاص حق منطقه جنگی به فرهنگیان کارون و باوی

۲. مکاتبه امور اداری وزارت آموزش و پرورش با ستاد کل نیروهای مسلح کشور در خصوص گنجاندن نام کارون و باوی در لیست مناطق جنگی استان خوزستان

۳. مکاتبه وزارت آموزش و پرورش با سازمان امور استخدامی و اداری کشور

۴.مکاتبه با سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص اختصاص اعتبار لازم

شایان ذکر است که آموزش و پرورش خوزستان منتظر پاسخ سازمان برنامه و بودجه است و به محض قرار گرفتن نام شهرستان‌های کارون و باوی در لیست مناطق جنگی و صدور مجوز امور اداری وزارت آموزش و پرورش نسبت به صدور احکام جدید این همکاران گرامی اقدام خواهد کرد”.

شهرستان باوی دارای ۱ هزار و ۲۵۶ نیروی فرهنگی است و شهرستان کارون نیز یک هزار و ۷۰۰ نیروی فرهنگی دارد.

تجمع مالباختگان شرکت پرشین پارس در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، ‏روز یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان شرکت پرشین پارس که یک شرکت پیش فروش خورو است، به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، در مقابل ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب تهران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه خودرو سازی ایران خودرو در اعتراض به گرانی قیمت‌های اعلام شده، عدم تحویل خودرو و نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، بار دیگر در مقابل ساختمان وزارت صنعت معدن و تجارت در تهران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع کارگران “سد چم شیر” گچساران
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از کارگران “سد چم شیر” گچساران در اعتراض به معوقات مزدی ۱۲ ماهه خود، اقدام به برگزاری تجمع کردند. این کارگران پیش از این نیز در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات خود، بارها اقدام به اعتصاب و تجمع در محل کار خود کرده بودند.

سد چم شیر در ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان دوگنبدان در استان کهگیلویه و بویراحمد و بر روی رودخانه زهره واقع شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: