•                  
دوشنبه , ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, دسامبر 6

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
437

روز گذشته, جمعی از فرهنگیان در مقابل ساختمان سازمان بازنشستگی فرهنگیان تهران، جمعی از کارگران قطار شهری اهواز، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت سایپا در مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت در تهران، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در مشهد و جمعی از مالباختگان سایت طلای ثامن در مقابل وزارت دادگستری در تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، روز دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷، جمعی از فرهنگیان در اعتراض به ناکارآمد بودن بیمه تکمیلی و برآورده ‌نشدن مطالبات خود، در مقابل ساختمان سازمان بازنشستگی فرهنگیان تهران، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان به بیمه تکمیلی ناکارآمد معترض بودند و گفتند: “بایستی قراردادهای بیمه تکمیلی با در نظر گرفتن منافع شاغلان و بازنشستگان تنظیم شود”.

معلمان در روزهای گذشته در اعتراض به بیمه تکمیلی ناکارآمد، کمپینی در فضای مجازی تشکیل دادند که بیش از سی هزار نفر به آن پیوستند.

اعتراض کارگران «متروی اهواز» به دومین روز رسید
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، روز دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷، جمعی از کارگران قطار شهری اهواز در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، برای دومین روز در مقابل ساختمان قطار شهری اهواز، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

فعالان صنفی کارگری شهر اهواز با اعلام خبر اعتراض صنفی کارگران قطار شهری مقابل ساختمان سازمان قطار شهری اهواز واقع در بلوار بهبهانی گفتند: “امروز دومین روزی است که کارگران پروژه ساخت قطار شهری دست به اعتراض صنفی می‌زنند. آنها روز گذشته در محل ورودی کارگاه تجمع کرده بودند”.

یکی از کارگران معترض گفت: “طی ۱۹ ماه گذشته مرتبا در حال حال پیگیری مطالبات معوق مانده مزدی خود از مسئولان شرکت پیمانکاری کیسون (مجری این پروژه عمرانی) و سازمان قطار شهری اهواز هستیم اما این شرکت به بهانه نداشتن منابع مالی از پرداخت بدهی‌های ۱۹ ماهه گذشته کارگران خودداری می‌کند”.

به گفته این کارگر که به نمایندگی از سایر کارگران سخن می‌گفت؛ با وجود اعتراضات کارگری هنوز پاسخ روشنی از سوی شرکت پیمانکاری کیسون و مسئولان سازمان قطار شهری اهواز به عنوان کارفرمای اصلی، درباره پرداخت حداقل بخشی از معوقات ۱۹ ماهه مزدی به آنها داده نشده است.

به گفته وی، اخیرا کارفرمای شرکت کیسون مبلغ یک میلیون ۳۰۰ هزار تومان طی سه هفته و دو قسط به حساب کارگران واریز کرده است.

او با بیان اینکه خواستار دریافت مطالبات معوقه مزدی خود هستیم و این خواسته زیادی نیست، افزودند: “ما کارگران شاغل در پروژه ساخت متروی اهواز از محروم‌ترین اقشار جامعه هستیم و حقوق دریافتی ما از سوی شرکت‌های پیمانکاری به صورت حداقلی پرداخت می‌شود. در بهترین حالت میزان دریافتی یک کارگر شاغل در پروژه مترو یک میلیون نیم تا یک میلیون و هفتصد هزار تومان است که از این مقدار بخش زیادی بابت پرداخت اجاره بهای مسکن پرداخت قبوض آب، برق و گاز کسر می‌شود که اگر هر یک از این موارد یک ماه‌ پرداخت نشود با دردسرهای زیادی مواجه خواهیم شد چه برسد به اینکه کارگری نوزده ماه حقوق نگرفته باشد”.

وی همچنین اعلام کرد؛ “با توجه به اینکه تاکنون مسئولان استانی و شهرستانی بویژه اداره کار اهواز به خواسته‌های صنفی ما کارگران اهمیتی نمی‌دهند ناچاریم به اعتراضات صنفی خود در طی روزهای آینده ادامه دهیم”.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت سایپا
به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت سایپا، در اعتراض به عدم تحویل خودرو و نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت در تهران، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

تجمع مالباختگان موسسه کاسپین در مشهد
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در مشهد در مقابل دفتر این موسسه به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع مالباختگان سایت طلای ثامن
به گزارش حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان سایت طلای ثامن در مقابل وزارت دادگستری در تهران، نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

این افراد در اعتراض به مجوزهای داده شده به این موسسه و عدم نظارت و پاسخگویی و درخواست تسریع در روند رسیدگی به پرونده اقدام به برگزاری تجمع کردند.

معترضان شعار می‌دادند: « کلید ساز دروغگو، کلید تدبیرت کو»

اعتراض سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: