•                  
یک شنبه , ۱۴ آذر , ۱۴۰۰
یکشنبه, دسامبر 5

برگزاری دستکم ۵ تجمع اعتراضی

0
250

روز پنجشنبه مصادف با ۲۰ دی ماه ۱۳۹۷, جمعی از معلمان و فرهنگیان در کرمانشاه و اردبیل، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه‌های خودروسازی سایپا، بهمن موتور و ایران خودرو در محل نمایشگاه تهران، جمعی از مالباختگان پدیده شاندیز در مشهد و جمعی از سپرده گذاران بانک آینده در دزفول در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، روز پنج‌شنبه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۷، جمعی از معلمان و فرهنگیان کرمانشاه در اعتراض به عدم پرداخت دو ماه حقوق و بی توجهی مسئولان به مطالبات خود در مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه دست به تجمع اعتراضی زدند. در جریان این تجمع معترضان شعارهایی همچون: «معلم زندانی آزاد باید گردد»، «دولت خیانت می‌کند، مجلس حمایت می‌کند»، «وزیر بی‌کفایت، استعفا استعفا»، «یه اختلاس کم بشه، مشکل ما حل می‌شه» سر دادند.

این معلمان که با در دست داشتن پلاکاردهایی خواسته‌های خود را مطرح نموده‌اند، خواهان عقد بیمه تکمیلی کارآمد، اجرای همسان‌سازی مستمری‌ها و افزایش سطح معیشت بودند.

حاضران در تجمع می‌گفتند: “بودجه ۹۸ بدون توجه به مطالبات مزدبگیران تنظیم شده و نیازمند بازبینی اساسی است”.

آنها بودجه همسان‌سازی را ناکافی می‌دانند و می‌گویند بایستی این بودجه ترمیم شود.

تجمع معلمان و فرهنگیان در اردبیل
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۷، جمعی از معلمان و فرهنگیان اردبیل در اعتراض به عدم پرداخت دو ماه حقوق و بی توجهی مسئولان به مطالبات خود در مقابل اداره آموزش و پرورش این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

در جریان این تجمع معترضان شعارنوشته هایی همچون: «دریافت به موقع پاداش حق مسلم ماست»، «آموزش رایگان برای همه دانش آموزان»، «یکسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلین» و «افزایش حقوق معلم به بالای خط فقر»در دست داشتند.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران, روز پنج‌شنبه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۷، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه‌های خودرو سازی سایپا، بهمن موتور و ایران خودرو در محل نمایشگاه تهران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان دلیل تجمع خود را در اعتراض به عدم تحویل خودرو و نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، ذکر کردند.

تجمع مالباختگان پدیده شاندیز در مشهد
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۲۰ دی‌ماه ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان پدیده شاندیز در مشهد، نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل ساختمان استانداری خراسان رضوی اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

مالباختگان چند سال است که معترضند و حتی دی ماه ۹۴ در اعتراض در برابر ورودی مجلس شورای اسلامی در تهران با حضور گسترده پلیس ضد شورش مواجه شدند.

دو سال پیش گفته شده بود که بدهی‌های این شرکت به سهامداران مالباخته ۸۴۰۰ میلیارد تومان است.

پدیده شاندیز یکی از طرح‌های عمرانی زمان محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین در شهر مشهد بود. اما این طرح عمرانی که در ابتدا با سرعت پیش رفت،‌ اکنون چهارمین سال بلاتکلیفی را از سر می‌گذراند.

شماری از دفترهای فروش سهام پدیده شاندیز به خاطر تخلف‌های گسترده دی ۱۳۹۳ بسته شد. اتهام مدیران این شرکت افزایش غیرواقعی ارزش سهام با استفاده از شرکت‌های دلالی و تبلیغات «فریب‌آمیز» ذکر شد. پدیده شاندیز به علت دروغگویی از تبلیغ در صداوسیمای جمهوری اسلامی منع شد. سازمان اراضی کشاورزی نیز اعلام کرد که پدیده شاندیز ۴۵ هکتار از زمین‌های خارج از محدوده شهری را به صورت غیرقانونی در اختیار گرفته و سپس آنها را به شهر مشهد الحاق کرده است.

تجمع سپرده گذاران بانک آینده در دزفول
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا، روز پنجشنبه ۲۰ دی‌ماه ۱۳۹۷، جمعی از سپرده گذاران بانک آینده در دزفول، در پی انتشار خبرهایی مبنی بر ورشکستگی این بانک و فراری بودن مدیرعامل آن در محل شعبه این بانک در خیابان طالقانی دزفول تجمع کردند.

محمد حیدری، سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت که صبح امروز تعداد زیادی از شهروندان با مراجعه به شعب بانک آینده پیگیر صحت و سقم این موضوع در سراسر کشور بودند که دزفول نیز از این موضوع مستثنی نبود.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت که در پی این اتفاق شماری از شهروندان از شهروندان سپرده های خود را از بانک خارج کردند.

وی مدعی شد که هیچ مشکلی برای سپرده های مردم در بانک ها پیش نیامده و از مردم خواسته با حفظ آرامش سپرده های خود را در بانک نگه دارند و هر زمان خواستند برداشت کنند”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: