•                  
جمعه , ۱۲ آذر , ۱۴۰۰
جمعه, دسامبر 3

برگزاری دستکم ۶ تجمع اعتراضی

0
288

روز چهارشنبه ۲۶ دی ماه ۱۳۹۷ جمعی از کارگران قطار شهری اهواز، جمعی از معلمان مدارس حمایتی استان یزد در مقابل ساختمان استانداری، جمعی از کشاورزان بخش اسفرورین مقابل بانک کشاورزی این شهر، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه های خودرو سازی سایپا و ایران خودرو در مقابل ساختمان وزارت صنعت معدن و تجارت در تهران و جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه خودرو سازی ایران خودرو در ارومیه در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند. همچنین کارگران شرکت مهندسی، نصب و نگهداری کارخانجات پتروشیمی (رامپکو) عسلویه در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، دست به تجمع و اعتصاب زدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، روز چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷، جمعی از کارگران قطار شهری اهواز در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در مقابل ساختمان قطار شهری اهواز، اقدام به برگزاری تجمع کردند. کارگران متروی اهواز که طی ۱۹ماه گذشته حقوق دریافت نکرده‌اند، در اعتراض به بی‌توجهی مدیران شرکت پیمانکاری کیسون و سازمان قطار شهری اهواز به پرداخت مطالباتشان معترضند. منابع کارگری در متروی اهواز گزارش دادند: “از دو ماه پیش حدودا ۲۰۰ کارگر این پروژه عمرانی نسبت به پرداخت نشدن ۱۹ ماه مزد پرداخت نشده و وضعیت نامعلوم شغلی خود معترضند. یک ماه دستمزد مربوط به مرداد ماه در سال ۹۶ کارگران؛ تقریبا با ۱۸ ماه تاخیر اخیرا پرداخت شده است”. به گفته یکی از کارگران پروژه ساخت متروی اهواز، او و همکارانش در نتیجه فشارهای ناشی از بحران مالی که با آن دست به گریبانند چندین بار به صورت دسته جمعی به دفاتر مسئولان شهرستانی مراجعه کرده‌اند اما هنوز هیچ توجهی به خواسته‌های کارگران که حداقل پرداخت نیمی از معوقات مزدی است، نشده است.

به گفته وی؛ از قرار معلوم شورای تامین استان روز گذشته برای پیگیری مطالبات کارگران قطار شهری تشکیل جلسه داده اما کارگران از نتیجه آن بی‌خبر هستند.

اعتراض چند روزه معلمان مدارس حمایتی در یزد/ چرا حقوق‌مان را نمی‌پردازند؟!
به گزارش حقوق بشر در ایران  بنقل از ایلنا، روز چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷، جمعی از معلمان مدارس حمایتی استان یزد در اعتراض به نحوه مدیریت مدارس و عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، برای چندمین روز متوالی در مقابل ساختمان استانداری، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

این معلمان که از فروردین ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند، از مقامات استانداری درخواست دارند که برای پرداخت معوقات مزدی آنها اقدام کنند.

معلمان مدارس حمایتی با انتقاد از تاخیر چندماهه در پرداخت معوقات مزدی می‌گویند: “چگونه می‌توانیم انگیزه و تمرکز لازم برای درس دادن داشته باشیم؟!”

تجمع کشاورزان در اسفرورین
به گزارش  حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷، جمعی از کشاورزان بخش اسفرورین در اعتراض به اجرایی نشدن استمهال سه ساله وام‌های کشاورزی، مقابل بانک کشاورزی این شهر تجمع کردند.

کشاورزان و باغداران این بخش می‌گویند: “وعده مسئولان استان و مدیران بانک‌ها برای تمدید سه ساله پرداخت وام‌های کشاورزی هنوز اجرایی نشده است”.

آنان همچنین گفتند: “چند بار برای تمدید و تسویه وام خود به بانک مراجعه کرده‌اند، اما مدیران بانک کشاورزی بعد از چند ماه می‌گویند چنین طرحی وجود ندارد و این استمهال شامل وام‌های کمتر از ۸ میلیون تومان می‌شود”.

به گفته کشاورزان اسفرورین، آنها از این رفتار دوگانه متضرر و سود حاصل از این مدت هم به وامشان افزوده شده است.

پیش از این مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین اعلام کرده بود بازپرداخت وام بانکی کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه در سال زراعی ۹۶-۹۷ تمدید شده است.

قدرت اله مهدیخانی افزود: “در جلسه هیات وزیران مصوب شد تا سود، کارمزد و جریمه وام‌های کشاورزان خسارت دیده بر اثر حوادث غیر مترقبه در سال زراعی ۹۶-۹۷ که سر رسید وام آن‌ها از یک مهرماه ۹۶ تا ۲۹ اسفند امسال است بخشوده و اصل وام آن‌ها به مدت ۳ سال تمدید شود”.

مهدیخانی افزود: “بار مالی ناشی از این مصوبه پس از محاسبه از سوی بانک مرکزی به سازمان برنامه و بودجه اعلام می‌شود و تضمین خواهد شد”.

به گفته وی، در سال زراعی گذشته بر اثر سرمای بیش از حد و ناگهانی هوا، سیل، خشکسالی و آنفلوآنزای پرندگان، یک میلیارد و ۸۸۱ میلیون تومان خسارات به بخش کشاورزی استان قزوین وارد شد.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه های خودرو سازی سایپا و ایران خودرو در اعتراض به گرانی قیمت‌های اعلام شده، عدم تحویل خودرو و نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل ساختمان وزارت صنعت معدن و تجارت در تهران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی در ارومیه
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه خودروسازی ایران خودرو در اعتراض به عدم تحویل خودرو و نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل یکی از نمایندگی های این شرکت در ارومیه اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتصاب کارگران شرکت “رامپکو” عسلویه
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷، جمعی از کارگران شرکت مهندسی، نصب و نگهداری کارخانجات پتروشیمی (رامپکو) عسلویه، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی ۵ ماهه خود، دست از کار کشیده و در محل کار خود اعتصاب کردند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: