•                  
دوشنبه , ۰۸ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, نوامبر 29

برگزاری دستکم ۶ تجمع اعتراضی

0
280

روز چهارشنبه، جمعی از کارگران شهرداری در شهرهای مریوان، شادگان، بروجرد، جمعی از خانواده‌های جانباختگان حادثه سانچی در مقابل ساختمان نهاد ریاست جمهوری در تهران، جمعی از بازنشستگان کشوری در مقابل ساختمان مجلس در تهران و جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت کرمان موتور در مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت در تهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، روز چهارشنبه ۳ بهمن ماه ۱۳۹۷، جمعی از کارگران شهرداری مریوان در اعتراض به معوقات مزدی ۶ ماهه خود برای دومین روز پیاپی در مقابل ساختمان شهرداری این شهر، اقدام به برگزاری تجمع کردند. این کارگران که معوقات مزدی آنها به شش ماه می‌رسد، از سال‌های ۹۵ و ۹۶ نیز مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند. آنها روز گذشته با پهن کردن سفره خالی مقابل شهرداری، اعتراض خود را به این وضعیت نشان دادند. این کارگران می‌گویند: “بعد از ماه‌ها بی‌حقوقی، در این شرایط نامناسب اقتصادی، حتی نان خالی هم نمی‌توانیم برای خانواده‌هایمان تهیه کنیم”. آنها از مقامات بالاتر درخواست دارند که برای پرداخت حداقل بخشی از مطالبات کارگران شهرداری مریوان، بودجه اختصاص دهند.

شهرداری مریوان، کمبود منابع مالی را دلیل تاخیر در پرداخت معوقات کارگران می‌داند و مدعی است که درآمد شهرداری به دلیل بدهی‌ها و کمبود منابع، کاهش یافته است.

تجمع خانواده‌های جانباختگان حادثه سانچی مقابل نهاد ریاست جمهوری
به گزارش فارس، روز چهارشنبه ۳ بهمن ماه ۱۳۹۷، جمعی از خانواده‌های جانباختگان حادثه کشتی سانچی در مقابل ساختمان نهاد ریاست جمهوری اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کرده و خواستار پیگیری و بازگرداندن جنازه عزیزان خود شدند.

طبق این گزارش این عده با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار پاسخگویی وزرا و مسئولین دولتی در مورد سرنوشت جنازه‌های عزیزان خود شدند.

تجمع بازنشستگان کشوری مقابل ساختمان مجلس
امروز چهارشنبه ۳ بهمن ماه ۱۳۹۷، جمعی از بازنشستگان کشوری در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، مقابل ساختمان مجلس اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان حاضر در این تجمع شعار “بیگانه را رها کن فکری به حال ما کن” سر دادند.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

تجمع کارگران شهرداری شادگان
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۳ بهمن ماه ۱۳۹۷، جمعی از کارگران شهرداری شادگان در اعتراض به معوقات مزدی خود در مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع کردند.

تجمع کارگران شهرداری بروجرد
به گزارش حقوق بشر در ایران, روز چهارشنبه ۳ بهمن ماه ۱۳۹۷، جمعی از کارگران شهرداری بروجرد در مقابل ساختمان شهرداری این شهر اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

این کارگران علت تجمع خود را در اعتراض به معوقات مزدی ۹ ماهه خود، ذکر کردند.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۳ بهمن ماه ۱۳۹۷، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از شرکت کرمان موتور در اعتراض به بالا بودن قیمت‌های اعلام شده، عدم تحویل خودرو و نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت در تهران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: