•                  
پنج شنبه , ۲۰ مرداد , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, آگوست 11

برگزاری دستکم ۷ تجمع اعتراضی

0
413

طی روزهای یکشنبه و دوشنبه ۵ و ۶ اسفند ماه سالجاری، جمعی از خانواده و بستگان اسماعیل بخشی فعال کارگری بازداشتی در مقابل ساختمان دادگستری شوش، شماری از مالباختگان موسسه کاسپین در مقابل ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب تهران، تعدادی از معلمان شهرستان قلعه گنج، گروهی از مالباختگان موسسه بدر توس و پیوند در مشهد، تنی از مالباختگان دهکده آبی پارس واقع در شهر گرمدره از توابع شهرستان کرج، جمعی از کارگران شهرداری پارس آباد مغان و گروهی از کارگران شهرداری اهواز در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از خانواده و بستگان اسماعیل بخشی فعال کارگری بازداشتی، در مقابل ساختمان دادگستری شوش، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. تجمع کنندگان با در دست داشتن دست نوشته‌ها و پلاکاردهایی با شعار “کارگر زندانی آزاد باید گردد” خواستار آزادی اسماعیل بخشی شده‌اند. لازم به ذکر است که اسماعیل بخشی، فعال کارگری حدود ساعت ۱۱ شب یکشنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۷، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. صبح همان روز نیز سپیده قلیان، فعال مدنی همراه با برادرش که در اعتراض به بازداشت وی به ماموران امنیتی اعتراض کرده بود، بازداشت شدند.

تجمع مالباختگان موسسه کاسپین در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷، شماری از مالباختگان موسسه کاسپین، در مقابل ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب تهران به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان حاضر در این تجمع شعارهایی ازجمله “دستای پشت پرده با پول ما چه کرده”، “حتی اگر بمیرم زیر ستم نمیرم”، “ملت همه بدونن پول ما را دزدیدن”، “دولت بی درایت مردمو کرده غارت”، “حاصل دولت ما غارت و اختلاسه”، “ظلمو دارند می بینند هیچ پاسخی نمیدن”، “داداگاه تشکیل نمیدن هیچ پاسخی نمیدن”، “چه دستایی تو کاره دادگاه تشکیل نمیشه”، “دادستانی به هوش باش فریاد رس مظلوم باش”، سر دادند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده گذاران پرداخت شده است.

 

تجمع معلمان شهرستان قلعه گنج
به گزارش حقوق بشر در ایران ، روز دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷، تعدادی از معلمان شهرستان قلعه گنج در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، در مقابل ساختمان دفتر امام جمعه این شهرستان، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

شهرستان قلعه گنج یکی از شهرستان‌های استان کرمان است.

تجمع مالباختگان موسسه بدر توس و پیوند
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷، گروهی از مالباختگان موسسه بدر توس و پیوند از زیر مجموعه‌های کاسپین در مشهد به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، در مقابل ساختمان استانداری خراسان رضوی، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان در این تجمع شعارهای “ای رهبر آزاده، دزدی مگر آزاده؟” و “بهار آزادیه، سفره ما خالیه” را سر دادند.

تجمع مالباختگان دهکده آبی پارس
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۷، تنی از مالباختگان دهکده آبی پارس واقع در شهر گرمدره از توابع شهرستان کرج، نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع کارگران شهرداری پارس آباد مغان
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۷، جمعی از کارگران شهرداری پارس آباد مغان، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان دلایل تجمع خود را در اعتراض به معوقات مزدی ۱۰ ماهه و عدم پرداخت ۷ ماه حق بیمه خود، عنوان کردند.

پارس‌آباد مغان دومین شهر بزرگ استان اردبیل است.

تجمع کارگران شهرداری اهواز
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، روز دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷، گروهی از کارگران مناطق ۸، ۵ و ۱ شهرداری اهواز در اعتراض به عدم پرداخت ۳ ماه حقوق و بیمه درمانی خود مقابل شورای شهر اهواز تجمع کردند.

این کارگران که از قشر ضعیف جامعه هستند، گفتند: “با اوضاع گرانی و تورم تصور کنید ۳ ماه حقوق نگرفتن آن هم برای افراد ضعیفی مثل ما چقدر فاجعه بار است”.

کارگران تأکید داشتند: “قرارداد پیمانکار با شهرداری تمام شده و دیگر پاسخگوی ما نیست”.

این کارگران معترض یادآور شدند: “۱۲ سال پیش نیز یک پیمانکار شهرداری اختلاس کرد و حقوق ما را نداد و رفت و شهردار وقت قول داد که حق و حقوق ما را پرداخت می‌کند اما هیچ اقدامی انجام نگرفت”.

این در حالی است که با نزدیک شدن به ایام ‌نوروز و پایان سال ۹۷ علاوه بر حقوق‌های معوقه، عیدی و سنوات نیز باید به کارگران پرداخت شود که امید چندانی به این مهم وجود ندارد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: