•                  
یک شنبه , ۱۴ آذر , ۱۴۰۰
یکشنبه, دسامبر 5

برگزاری دستکم ۹ تجمع اعتراضی

0
317

طی روزهای جمعه و شنبه ، جمعی از رانندگان تریلر در استان البرز، جمعی از کارگران شهرداری مریوان، جمعی از‏ فارغ‌التحصیلان رشته حقوق در مقابل ساختمان کانون وکلا در تهران، جمعی از اعضای تعاونی مسکن ایثار کارکنان وزارت جهاد کشاورزی در تهران، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه های خودروسازی سایپا و ایران خودرو در مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت، جمعی از مالباختگان سایت طلای ثامن در تهران، جمعی از معلمان و فرهنگیان در کرمانشاه، جمعی از ‏کارگران شرکت ‎چوب فریم روستای سنگده شهرستان ساری و جمعی از دست فروشان در آبادان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایسنا، روز شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از رانندگان تریلر که از سال گذشته با نام‌نویسی در طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل به حساب شرکت ماموت پول واریز کرده بودند در اعتراض به تأخیر در دریافت ماشین، مقابل این شرکت در ساوجبلاغ البرز تجمع کردند. نماینده این رانندگان گفت: “دولت قبلاً طرحی برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی داده بود که ما هم بر اساس همان طرح، دی ماه سال ۹۶ یک سوم قیمت یک تریلر را به حساب شرکت ماموت واریز کردیم”. وی خاطرنشان کرد: “در آن زمان قیمت هر خودرو ۴۶۰ میلیون تومان بود، ما هم ۱۷۰ میلیون تومان واریز کردیم تا مابقی را پس از دریافت تریلر به صورت وام پرداخت کنیم”. این راننده ادامه داد: “قرار بود خودروها نهایتاً تا مردادماه امسال به ما تحویل داده شود اما با گذشت شش ماه هنوز خبری از خودرو نیست و وضعت ما هم مشخص نمی‌شود”. وی در خصوص چرایی این اتفاق گفت: “شرکت ماموت اعلام کرده در طول این مدت قیمت هر تریلر از ۴۶۰ میلیون تومان به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان رسیده و برای دریافت ماشین باید مابه‌التفاوت آن پرداخت شود”.

وی افزود: “تا آنجایی که من اطلاع دارم نزدیک به ۳۰۰ نفر با این مشکل مواجه شده‌اند و الان هم شماری از سراسر کشور مقابل این شرکت تجمع کرده‌اند”.

این راننده خاطرنشان کرد: “بنده سال گذشته برای شرکت در این طرح ماشین خود را به امید دریافت ماشین نو به قیمت ۱۳۰ میلیون تومان فروختم، بگذریم از این که الان قیمت همان ماشین به ۵۰۰ میلیون تومان رسیده اما در این مدت شرمنده خانواده‌ام شده‌ام و در تأمین مخارج آنان مانده‌ام. فقط هم من نیستم که با این مشکل مواجه شده‌ام، همه رانندگانی که امروز اینجا تجمع کرده‌اند با این مشکلات درگیر هستند”.

وی با بیان اینکه نمایندگان ماموت به ما جواب سر بالا می‌دهند، گفت: “از مسئولان درخواست داریم این مشکل ما را حل کنند یا پول ما را پس بدهند یا به هر سه نفر ما یک ماشین بدهند تا ما برای خودمان چاره اندیشی کنیم”ا.

تجمع کارگران شهرداری مریوان / مسئولان حداقل بخشی از مطالباتمان را بپردازند
به گزارش ایلنا، روز شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از کارگران شهرداری مریوان در اعتراض به معوقات مزدی ۶ ماهه خود در مقابل ساختمان شهرداری این شهر، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

کارگران شهرداری مریوان به عدم پرداخت معوقات مزدی خود معترض هستند.

کارگران شهرداری مریوان، از ادامه اعتراض صنفی خود خبر دادند.

این کارگران می‌گویند: “بیش از دویست نفر هستیم که تا شش ماه معوقات مزدی پرداخت نشده داریم؛ در شرایط فعلی ادامه کار برایمان بسیار سخت شده و خواسته ما از مسئولان این است که حداقل بخشی از معوقات مار را پرداخت کنند”.

یکی از کارگران شهرداری مریوان در این خصوص به هرانا گفت “امروز شنبه کارگران شهرداری مریوان در پنجمین روز اعتصاب خود مقابل شهرداری خواستار پیگیری مطالبات بر حق خودشان بودند که با تهدید از جانب شهرداری و شورای شهر مواجه شدند. حسن زاده رئیس حراست شهرداری مریوان، کارگران را که در پی احقاق حقوق خود اعتصاب کرده‌اند، تحت فشار قرار داده تا آنها را وادار به بازگشت به کار کند”.
این کارگران که از روزهای میانی هفته گذشته، اعتراض صنفی خود را آغاز کرده‌اند، در واحدهای مختلفِ تنظیف، فضای سبز و اداری مشغول به کار هستند.

شهرداری مریوان کمبود نقدینگی و بدهی‌های انباشته شهرداری را دلیل تاخیر در پرداخت معوقات مزدی کارگران عنوان می‌کند.

ما حقوقدان‌ها بیکاریم! / تجمع فارغ‌التحصیلان رشته حقوق در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، روز شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از ‏ فارغ‌التحصیلان رشته حقوق نسبت به بیکاری حقوقدان‌ها، در مقابل ساختمان کانون وکلا در تهران، اقدام به برگزاری ‎تجمع اعتراضی کردند.

معترضان که خواسته آنها پیش از هر چیز، افزایش ظرفیت آزمون کانون وکلاست گفتند: “تعدادی از کارآموزان کانون وکلای مرکز جامانده‌اند و نتواسته‌اند عضویت خود در این کانون را قطعی نمایند.

آنها از مسئولان کانون وکلا و از همه مسئولان می‌خواهند که برای رفع بیکاری فارغ‌التحصیلان رشته حقوق، چاره بیندیشند.

تجمع اعضای تعاونی مسکن ایثار کارکنان وزارت جهاد کشاورزی در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، روز شنبه ۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، جمعی از اعضای تعاونی مسکن ایثار کارکنان وزارت جهاد کشاورزی برای چندمین بار در پیگیری مطالبات قانونی خود به اداره کل تعاون استان تهران مراجعه و دست به تجمع اعتراضی زدند.

یکی از اعضای این تعاونی در خصوص علت مراجعه خود به اداره کل تعاون استان تهران گفت: “در اجتماع روز پنجم دی ماه مقابل ساختمان وزارت کار، مدیرکل تازه منصوب شده اداره کل تعاون استان تهران از ما اعضای معترض تعاونی مسکن ایثار کارکنان وزارت جهاد کشاورزی فرصت یک هفته‌ای خواست تا پیگیر وضعیت مشکلات‌مان باشد. در حال حاضر که یک ماه از این وعده می‌گذرد ولی همچنان هیچ اقدامی صورت نگرفته است”.

به گفته وی، برابر اسنادی که موجود است؛ هیات مدیره قبلی این تعاونی در زمان تصدی خود طبق قرارداد به تعهدات مالی خود عمل نکرده‌اند و در نتیجه مشکلاتی برای اعضا ایجاد شده است.

وی افزود: “ما خواستار آن هستیم که با اجرای قانون، تعاونی مسکن جهاد کشاورزی بتواند با کارایی کامل در جهت عملکرد صحیح و قانونی اصلاح شود”.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه های خودرو سازی سایپا و ایران خودرو، نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت در تهران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضلن علت تجمع خود را در اعتراض به گرانی قیمت‌های اعلام شده و عدم تحویل خودرو، ذکر کردند.

تجمع مالباختگان سایت طلای ثامن در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان سایت طلای ثامن، نسبت به برآورده ‌نشدن مطالباتشان، در مقابل ساختمان دادستانی کل کشور در تهران، اقدام به برگزاری ‎تجمع کردند.

این افراد در اعتراض به مجوزهای داده شده به این موسسه و عدم نظارت و پاسخگویی و درخواست تسریع در روند رسیدگی به پرونده اقدام به برگزاری تجمع کردند.

تجمع فرهنگیان در کرمانشاه
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از معلمان و فرهنگیان کرمانشاه در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان در این تجمع شعار “ویلا مال دزدانِ، معلم در زندانِ” سر دادند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: