•                  
یک شنبه , ۱۴ آذر , ۱۴۰۰
یکشنبه, دسامبر 5

برگزاری دستکم ۹ تجمع اعتراضی

0
276

طی روز گذشته و امروز، جمعی از رانندگان وانت بار در مقابل ساختمان شورای شهر تهران، جمعی از مربیان پیش دبستانی شهرستان باغملک در مقابل استانداری خوزستان، جمعی از مردم سیل ‌زده شهر رفیع در استان خوزستان، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در مشهد و رشت، جمعی از ‏ فارغ‌التحصیلان رشته حقوق در مقابل ساختمان کانون وکلا در تهران، جمعی از اهالی روستای جلال آباد در شهرستان زرن، جمعی از دانشجویان دانشگاه جندی شاپور اهواز و جمعی از رانندگان کامیون کارخانه سیمان بجنورد در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، روز سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از رانندگان وانت بار نسبت به عوارض ورود به طرح ترافیک و همچنین تصمیم‌های شورای شهر و شهرداری تهران درباره ممنوعیت ورود آنها به محدوده زوج و فرد در مقابل ساختمان شورای شهر تهران تجمع کردند. تجمع کنندگان تأکید داشتند: “ما وظیفه حمل و نقل عمومی را به عهده داریم و با هرگونه عوارض ورود به طرح ترافیک مخالفیم”. ملاقات با اعضای شورای شهر تهران و همچنین محسن پورسیدآقایی (معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران)، درخواست اصلی تجمع کنندگان بود.

تجمع مربیان پیش دبستانی شهرستان باغملک

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، روز دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از مربیان پیش دبستانی شهرستان باغملک در اعتراض به عدم جذب به صورت نیروی حق التدریسی توسط آموزش و پرورش، مقابل استانداری خوزستان تجمع کردند.

یکی از مربیان در خصوص علت تجمعشان اظهار کرد: “ما مربیان ورودی سال ۹۵ هستیم که به صورت رایگان به مدت ۳ سال در مدارس دولتی شهرستان باغملک و روستاهای حومه تدریس کردیم و ماهی ۴۰۵ هزار تومان بابت حق بیمه و ۱۵۰ هزار تومان بابت حق فضا پرداخت می کنیم به امید اینکه روزی به صورت حق التدریسی جذب آموزش و پرورش شویم”.

وی افزود: “۲ سال پیش۱۴۰ نفر از مربیان‌ پیش دبستانی باغملک به صورت حق‌التدریسی جذب آموزش و پرورش شدند در حالیکه برخی از آنها حتی ۱ روز سابقه بیمه و یا حضور سر کلاس نداشته‌اند.

این مربی معترض خاطرنشان کرد: “یک ماه پیش به استانداری خوزستان در راستای حل مشکلمان مراجعه کردیم که قول مساعدت دادند، ولی پس از آن هر چه پیگیری کردیم کسی پاسخگو نبوده است”.

وی در پایان تاکید کرد: “انتظار ما این است که  آموزش پروش ما را نیز به صورت حق‌التدریسی جذب کند”.

تجمع مردم سیل ‌زده شهر رفیع
به گزارش  حقوق بشر در ایران بنقل از فارس، روز سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از مردم سیل ‌زده شهر رفیع در استان خوزستان، در اعتراض به کمبود تجهیزات جهت ترمیم سیل بند شکسته شده و مشکلات پیش آمده، دست به تجمع زدند.

تجمع مالباختگان موسسه کاسپین در مشهد و رشت
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در مشهد و رشت، در مقابل دفتر این موسسه به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

تجمع فارغ‌التحصیلان رشته حقوق در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از ‏ فارغ‌التحصیلان رشته حقوق نسبت به بیکاری حقوقدان‌ها، در مقابل ساختمان کانون وکلا در تهران، اقدام به برگزاری ‎تجمع اعتراضی کردند.

تجمع اهالی روستای جلال آباد در شهرستان زرن
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از اهالی روستای جلال آباد در شهرستان زرن، در اعتراض به عدم جذب نیروی بومی در کارخانجات این شهرستان، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع دانشجویان دانشگاه جندی شاپور اهواز
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایران وایر، جمعی از دانشجویان تکنسین سلامت دهان و دندان دانشگاه جندی شاپور اهواز در اعتراض به لغو «طرح» و بی توجهی این دانشگاه به سرنوشت شغلی شان، مقابل این دانشگاه تجمع کردند.

این دانشجویان گفتند که طی سال ۹۴ و ۹۵ با دادن ۶ سال تعهد خدمت محضری وارد دانشگاه شدند اما یک سال پیش و در آستانه فارغ‌التحصیلی، دانشگاه جندی شاپور طرح آنها را لغو کرده و هیچ مسئولیتی در قبال سرنوشت شغلی شان آنها را برعهده نمی‌گیرد.

تجمع رانندگان کامیون کارخانه سیمان بجنورد
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از رانندگان کامیون کارخانه سیمان بجنورد، نسبت به برآورده نشدن مطالبات خود اعتصاب کرده و در محوطه این کارخانه دست به تجمع اعتراضی زدند.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: