پنج شنبه , ۰۶ مهر , ۱۴۰۲
پنج‌شنبه, سپتامبر 28

برگزاری دستکم ۹ تجمع اعتراضی

0
494

روز سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران و کرمانشاه، جمعی از کارگران کشتارگاه ایلام در مقابل ساختمان استانداری ایلام، جمعی از کارگران و کارکنان نیروگاه سیکل ترکیبی کاشان، جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاهی در تربت حیدریه، جمعی از کارگران و کارکنان ایستگاه تقویت فشار گاز کریت کمپ اهواز، جمعی از صاحبان مغازه‌های بازار کوهک تهران، جمعی از کارگران و کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج و جمعی از دانشجویان دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران و کرمانشاه، در دو تجمع جدا از هم خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند. مالباختگان موسسه کاسپین در تهران در مقابل ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب این شهر و مالباختگان کرمانشاه در مقابل دفتر این موسسه نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، معترض بودند. اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند. بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده گذاران پرداخت شده است.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

تجمع کارگران کشتارگاه ایلام
به گزارش حقوق بشر در ایران,  روز سه‌شنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از کارگران کشتارگاه ایلام در مقابل ساختمان استانداری ایلام اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

کارگران معترض دلیل تجمع خود را در اعتراض به عدم پرداخت یک سال حقوق، عیدی و مزایای سال های قبل عنوان کردند.

معترضان با در دست داشتن پارچه نوشته‌ای خواستار رسیدگی مسئولان به مطالباتشان شدند.

تجمع کارگران و کارکنان نیروگاه سیکل ترکیبی کاشان
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از کارگران و کارکنان نیروگاه سیکل ترکیبی کاشان، در اعتراض به مطالبات مزدی معوقه خود، دست به اعتصاب و تجمع زدند.

نیروگاه سیکل ترکیبی کاشان (کاشان، کیلومتر ۲۰ جاده کاشان به اردستان، بهره‌برداری ۸ تیر ۱۳۸۸)، یکی از نیروگاه‌های ایران از نوع سیکل ترکیبی با ظرفیت تولید بیش از ۴۷۰ مگاوات است که شامل ۲ واحد گازی ۱۶۲ مگاواتی و ۱ واحد بخار است.

تجمع فارغ‌التحصیلان مقطع کاردانی در تربت حیدریه
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از فارغ‌التحصیلان مقطع کاردانی رشته تکنسین سلامت علوم پزشکی تربت حیدریه، در اعتراض به عدم استخدامشان مقابل ساختمان اداری این دانشگاه تجمع کردند.

تُربَتِ حیدریّه یکی از شهرهای استان خراسان رضوی و مرکز شهرستان تربت حیدریه است.

تجمع کارگران و کارکنان ایستگاه تقویت فشار گاز کریت کمپ اهواز
به گزارش حقوق بشر در ایران, روز سه‌شنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از کارگران و کارکنان ایستگاه تقویت فشار گاز کریت کمپ اهواز در اعتراض به معوقات مزدی خود، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

تجمع صاحبان مغازه‌های بازار کوهک
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، روز سه‌شنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از صاحبان مغازه‌های بازار کوهک در اعتراض به دستور تعطیلی این بازار از سوی نیروی دریایی ارتش و بنیاد مستضعفان، مقابل این بنیاد در تهران تجمع کردند.

نماینده تجمع کنندگان بازار کوهک در توضیح دلایل این تجمع گفت: “بازار کوهک در زمینی به مساحت ۹ هکتار در کنار پادگان نیروی دریایی در منطقه رسالت واقع شده که مدت ۱۰ سال است فعالیت می‌کند”.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ سال قبل کسبه سنگ و سرامیک از منطقه بابایی در نتیجه فشار شهرداری به کوهک منتقل شدند، گفت: “این زمین متعلق به نیروی دریایی ارتش است و نیروی دریایی با تمامی کسبه این بازار که حدود ۲ هزار نفر هستند، قرارداد بسته است”.

نماینده تجمع کنندگان بازار کوهک با اشاره به اینکه نداجا هنگام عقد قرارداد به کسبه قول داده بود که هیچ محدودیت و ممنوعیتی برای کار در این بازار وجود ندارد، گفت: “به همین دلیل در این زمین که بایر بود، هزینه ساخت و ساز کردیم و بیش از ۵۰ میلیارد تومان صرف ساخت سوله و امکانات از قبیل آسفالت و خدمات شهری کردیم”.

وی با اعلام اینکه سالانه ۱۸ میلیارد تومان به نیروی دریایی ارتش اجاره ملک می‌دهیم، گفت: “در تمام ۱۰ سال گذشته به موقع اجاره ملک را به نداجا داده‌ایم تا آنکه یکباره نداجا به ما هشدار داد باید ملک را تخلیه کنیم و همه روزه پیامک‌هایی مبنی بر تخلیه به ما می‌دهند”.

نماینده تجمع کنندگان بازار کوهک با اشاره به اینکه سه انبار بزرگ سمند، انبار ۵۵ و انبار شرق تهران و چند انبار دیگر در مجموعه بازار کوهک قرار دارد، گفت: “این منطقه شناخته شده و نیازهای شرق تهران را به سنگ، کاشی و سرامیک تامین می‌کند”.

وی با اشاره به اینکه بنیاد مستضعفان، نداجا را تحت فشار قرار داده که باید زمین را بدون مستاجر و ساختمان به بنیاد تحویل بدهد، گفت: “اکنون نداجا به ما هشدار داده که زودتر محل کسب خودمان را ترک کنیم تا ساختمانها و سوله‌هایی که با مشکل فراوان ساخته‌ایم، تخریب کنند”.

نماینده تجمع کنندگان بازار کوهک از مذاکراتی که نمایندگان و هیات امنای مجتمع کوهک با مسوولان ارشد ارتش داشته‌اند خبر داد و گفت: “مسئولان ارتش به ما اعلام کردند که تحت فشار بنیاد قرار دارند و تعطیلی این مرکز و بیکاری هزاران نفر بنا بر خواست بنیاد است”.

وی با اعلام اینکه به مسوولان اعلام کرده‌ایم با هر شرایطی حاضر هستیم مغازه‌های خود را بگیریم، گفت:‌ “اگر بخواهند بفروشند می‌خریم اگر می‌خواهند اجاره بدهند، اجاره می‌کنیم اما نمی‌دانیم بنیاد مستضعفان چه اصراری بر تعطیلی این بازار و بیکار کردن هزاران نفر دارد”.

تجمع کارگران و کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، روز سه‌شنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از کارگران و کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج در اعتراض به معوقات مزدی و برآورده نشدن مطالباتشان برای سومین روز متوالی، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

کارکنان بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج در اعتراض به معوقات مزدی، عدم مشارکت سازمان همیاری شهرداری‌های استان البرز در احیای این مرکز درمانی و عدم همکاری با با خریدار جدید آن، تجمعی را در حیاط این بیمارستان برگزار کردند.

به گفته قاسم طاهری (نایب رییس شورای اسلامی کار بیمارستان فوق تخصصی امام خمینی کرج)؛ “روال اعتراض امروز همچون سابق، پیگیری احیای بیمارستان و اعلام حمایت از سرمایه‌گذار خیّری است که اخیرا اقدام به خرید این مرکز درمانی نموده، بوده است”.

تجمع دانشجویان دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایسنا، روز سه‌شنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از دانشجویان دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در اعتراض به کمبود امکانات درمان و آموزشی موردنیاز تجمع کردند.

کیوان کهن شهری دبیر شورای صنفی دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، در این خصوص گفت: “صبح امروز ۶۰ تا ۷۰ دانشجوی دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در اعتراض به نبود امکانات اولیه درمان ابتدا در دانشکده پزشکی بندرعباس در بیمارستان شریعتی و سپس در مجتمع درمانی پیامبر اعظم این تجمع تداوم یافت”.

کیوان کهن شهری با بیان اینکه این تجمع از ساعت ۹ الی ۱۰ در بیمارستان شریعتی برگزار شد، اضافه کرد: “سپس این تجمع از ساعت ۱۰ الی ۱۱ و ۳۰ در مجتمع درمانی پیامبر ادامه یافت که با حضور معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان نیز پایان یافت.”

وی با اشاره به اینکه دکتر منتظر قائم، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در جمع دانشجویان قول مساعد جهت برطرف شدن دغدغه‌های مطرح‌شده را داد، عنوان کرد: “قرار بر آن شد تا وسایل و امکانات لازم برای درمان بیماران در اسرع وقت فراهم شود”.

دبیر شورای صنفی دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در پایان گفت: “همچنین مشکلات آموزشی مطرح شده از سوی دانشجویان نیز با وعده مساعد معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در جهت اصلاح و افزایش امکانات همراه بود”.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: