•                  
سه شنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, دسامبر 7

برگزاری دستکم ۹ تجمع اعتراضی

0
300

روز سه‌شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷, جمعی از مهمانداران شرکت هواپیمائی ایران ایر مقابل وزارت راه و شهرسازی در تهران، جمعی از کارگران مقابل مجلس شورای اسلامی،گروهی از کارگران فصلی و روزمزدی شاغل در مجتمع نیشکر هفت‌تپه مقابل ساختمان اداری این مجتمع، جمعی از داوطلبان کنکور که در مقطعی به عنوان پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد معرفی شدند، مقابل ساختمان دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، جمعی از کارگران و کارکنان شهرداری اروندکنار آبادان، حدود ۴۰ نفر از مالکان خودروهای اروندی مقابل گمرک خرمشهر و سازمان منطقه آزاد اروند، جمعی از کارگران شرکت فولاد اهواز، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین مقابل دادسرای عمومی و انقلاب تهران و جمعی از پیمانکاران شهرداری مقابل شورای شهر تهران در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، جمعی از مهمانداران شرکت هواپیمایی ایران ایر صبح سه‌شنبه در اعتراض به شرایط کاری خود و بی‌توجهی مدیران این شرکت به درخواست‌های مکرر آنها در طول چند سال گذشته در محل وزارت راه و شهرسازی تجمع کردند. صبح روز سه‌شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷, تعدادی از مهمانداران شرکت هواپیمایی ایران ایر نسبت به شرایط شغلی و شرایط کاری خود دست به تجمع در مقابل ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی زدند.

طبق گفته یکی از مهمانداران، حتی مشکلات ابتدایی آنها علی‌رغم اینکه چند سال است که مطرح شده، نادیده گرفته می‌شود. چندین بار این مشکلات به فرزانه شرفبافی (مدیرعامل این شرکت) انتقال داده شده اما اقدامی در جهت حل مشکلات انجام نشده است.

گفته می‌شود تعدادی از مهمانداران معترض برای گفتگو به حراست وزارت راه و شهرسازی دعوت شدند.

یکی دیگر از مهمانداران، در توضیح علت اعتراض سه‌شنبه همکاران خود گفت: “تجمع صبح سه‌شنبه مهمانداران ایران ایر در اعتراض به تبعیض در پرداخت حقوق بین آنها و سایر کارکنان مجموعه عملیات پرواز است”.

او مجموعِ مهمانداران شرکت ایران ایر را حدود ۷۶۶ نفر ذکر کرد و در ادامه افزود: “مهمانداران شرکت ایران ایر در مقایسه با سایر کارکنان مجموعه عملیات پرواز، از حقوق و مزایای کمتری برخوردارند”.

او با بیان اینکه مجموع دریافتی هریک از مهمانداران کفاف معاش آنان را نمی‌دهد، در تشریح جزئیات مشکلاتشان گفت: “اخیرا حدود یک میلیون تومان از دستمزد ماهانه همه مهماندران کم شده و این موضوع به مشکلات معیشتی آنان افزوده است”.

به گفته وی، سطح حقوق مهمانداران ایران ایر نسبت به سایر کارکنان که در عملیات پرواز فعالیت دارند، بسیار ناچیز است و این تبعیض باید هرچه سریع‌تر برطرف شود.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

تجمع جمعی از کارگران تهرانی مقابل مجلس/ نمایندگان مجلس به مطالبات کارگران ورود کنند
به گزارش ایلنا، صبح سه‌شنبه جمعی از کارگران مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند و خواستار رسیدگی به مشکلات کارگری شدند.

صبح سه‌شنبه جمعی از کارگران مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

این کارگران خواستار رسیدگی به مطالبات کارگران در واحدهایی مثل فولاد اهواز و هفت تپه هستند. آنها از نمایندگان مجلس خواستند که به موضوع مشکلات کارگران در این دو کارخانه ورود کنند.

این کارگران که پلاکاردهایی در اعتراض به شرایط کاری خود در دست داشتند، خواستار آزادی کارگران بازداشتی شدند.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: