•                  
شنبه , ۰۶ آذر , ۱۴۰۰
شنبه, نوامبر 27

برگزاری دست‌کم ۳ تجمع اعتراضی

0
248

روز پنجشنبه، جمعی از کشاورزان استان ‎اصفهان و جمعی از فرهنگیان شاغل و بازنشسته در شهرهای ارومیه و اصفهان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۶ دی‌ماه ۱۳۹۷، جمعی از کشاورزان استان ‎اصفهان، برای پنجمین روز متوالی اقدام به برگزاری تجمع کردند. کشاورزان که در اعتراض به عدم دریافت حق‌آبه خود، دست به تجمع اعتراضی زده بودند، با سر دادن شعارهایی از جمله “آب زاینده‌رود حق مسلم ماست”، “تا آب نیاد تو رودخانه برنمی‌گردیم به خونه” و “می‌ایستیم می‌جنگیم حق‌آبه را می‌گیریم” خواهان رسیدگی به مطالبات خود شدند. طی روزهای گذشته نیز کشاورزان در استان ‎اصفهان در اعتراض به عدم دریافت حق‌آبه شان اقدام به برگزاری تجمع کرده بودند. بحران آب در ایران یکی از مسائل عمده محیط‌زیستی در کشور محسوب می‌شود و تا به امروز بارها به تنش و درگیری انجامیده است. پیش‌تر در تاریخ ۳ آذرماه نیز کشاورزان معترض اصفهانی برای بیست و پنجمین بار طی کمتر از یکسال، خط لوله انتقال آب رودخانه زاینده‌رود به یزد را تخریب کردند. خشکسالی و پروژه‌های مختلف آب از شهرهای مختلف ایران، سال‌هاست که درگیری‌ها و اعتراض‌هایی را در مناطق مختلف کشور ایجاد کرده است. عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور گفته که اگر خشکسالی ادامه پیدا کند پنج سال دیگر «چهره» ایران «از همه نظر تغییر خواهد کرد» و همچنین کشور در ۱۰ سال آینده «با فاجعه‌ای بزرگ مواجه می‌شود».

تجمع فرهنگیان در اصفهان
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه ۶ دی‌ماه ۱۳۹۷، جمعی از فرهنگیان شاغل و بازنشسته در اصفهان نیز، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

فرهنگیان اصفهان که در اعتراض به وضعیت معیشتی، گرانی و پایین بودن حقوق خود دست به تجمع اعتراضی زده بودند، با سر دادن شعارهایی از جمله “تا حق خود نگیریم، از پا نمی‌نشینیم”، “این همه بی‌عدالتی، هرگز ندیده ملتی” و خواندن سرودهای اعتراضی دسته جمعی خواهان رسیدگی به مطالبات خود شدند.

یکی از معلمان معترض در پاسخ به به خبرنگار صدا و سیما می‌گوید: “شما طوری صحبت می‌کنید انگار در این جامعه زندگی نمی‌کنید. می‌گویی در مورد وضعیت مالی‌مان صحبت کنیم. مگه خودتان نمی‌بینید. مگه ما تو پاریس هستیم؟ ما جز جامعه‌ای هستیم که ۹۰ درصد مردم در آن زیر خط فقر هستند. حالا من تازه بیام بگم ما از لحاظ مالی چه‌جوری هستیم. برنامه‌ی شما نمایشی است”.

یکی دیگر از معترضان حاضر در این تجمع می‌گوید: “نیروی انتظامی همه را پراکنده کرد؛ دو سه نفر را هم دستگیر کردند. نمی‌گذارند حرفمان را بزنیم”.

ماموران حاضر در تجمع روز گذشته اقدام به شلیک گاز اشک آور در میان معلمان کردند. گزارش شده شماری از حاضران در این تجمع توسط ماموران امنیتی بازداشت شده‌اند.

فرهنگیان نسبت به وضعیت معیشتی خود، گرانی و پایین بودن حقوق معترض هستند. آنها می‌گویند: “ما چهل سال است در تبعیض زندگی می‌کنیم”.

تجمع فرهنگیان در ارومیه
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه ۶ دی‌ماه ۱۳۹۷، جمعی از فرهنگیان شاغل و بازنشسته در ارومیه، در اعتراض به وضعیت معیشتی، گرانی و پایین بودن حقوق خود اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

خواسته اصلی آنها بهبود وضعیت معیشتی است.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: