•                  
شنبه , ۰۶ آذر , ۱۴۰۰
شنبه, نوامبر 27

برگزاری چند تجمع اعتراضی بازنشستگان در تهران و چند شهر دیگر

0
239

طی روز سه‌شنبه، جمعی از بازنشستگان نیروهای مسلح و بازنشستگان صندوق کشوری در تهران مقابل مجلس شورای اسلامی و همینطور در برخی شهرستان‌ها دست به تجم زدند، آنها خواستار رسیدگی به مطالبات معوقه خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، صبح روز سه‌شنبه ۲۷ آذرماه، جمعی از بازنشستگان نیروهای مسلح با تجمع مقابل ساختمان مجلس خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند. معترضان خواستار اختصاص بودجه‌ای دولتی برای تامین منابع مالی پرداخت مستمری بازنشستگی خود در سال ۹۸هستند. همچنین اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم از دیگر مطالبات بازنشستگان نیروهای مسلح در تجمع امروز است. به گفته یکی از بازنشستگان، امروز مجلس اصلاح لایحه قانون مالیات‌های مستقیم را در دستور کار خود دارد به همین دلیل از نمایندگان مجلس درخواست داریم به این مطالبه ما بازنشستگان (اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم) رسیدگی کنند.

تجمع بازنشستگان کشوری مقابل مجلس و سازمان‌های برنامه و بودجه برخی شهرستان‌ها
به گزارش ایلنا، صبح روز سه‌شنبه، جمعی از بازنشستگان کشوری مقابل مجلس و سازمان‌های برنامه و بودجه برخی شهرستان‌ها تجمع کردند.

صبح روز گذشته (۲۷ آذر) جمعی از بازنشستگان کشوری مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند؛ همزمان در برخی از شهرستان‌ها نیز بازنشستگان صندوق کشوری مقابل سازمان برنامه و بودجه جمع شدند.

این بازنشستگان بخشی از مطالبات خود را به صورت زیر عنوان کردند:

افزایش حقوق بالاتر از خط فقر کارشناسی شده، مطابق باسطح استانداردهای زندگی امروز و تضمین پرداخت به موقع آن.

لغو بیمه تکمیلی و برقراری یک سیستم پایه‌ای درمان موثر ، کار آمد و رایگان.

همسان سازی حقوق ها و اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال۱۳۸۶ جهت برون رفت از خط فقر.

اعاده و احیای مجدد منابع عظیم صندوق‌هایمان (نظیر برگشت کسورات سهم درمان از خزانه به تامین اجتماعی) کنترل و نظارت مستقیم توسط نمایندگان مستقل و منتخب بازنشستگان بر صندوق‌های بازنشستگی برای صیانت از دارایی‌ها، اموال و امکانات و ظرفیت‌های آنها.

به رسمیت شناختن تشکل‌های مستقل بازنشستگان و تضمین فعالیتهای آزادانه آنان در جهت پیگیری مطالباتشان.

بازنشستگان کشوری پیش از این نیز بارها در اعتراض به وضعیت معیشتی خود اعتراض کرده بودند؛ اکنون در آستانه ارائه لایحه بودجه به مجلس، نسبت به سهم کم همسان‌سازی (فقط دو هزار میلیارد تومان) اعتراض دارند و می‌گویند بایستی در تنظیم بودجه، مطالبات بازنشستگان دیده شود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: