جمعه , ۱۰ آذر , ۱۴۰۲
جمعه, دسامبر 1

برگزاری کارگاه‌های مسیحیت ستیزی در مشهد

2
705

ferghehnews.jpgکارگاه نقد و بررسی کتاب مقدس و چگونگی مقابله با گسترش مسیحیت برای آشنایی طلاب و حوزویان مشهد با روش‌های مسیحیت ستیزی برگزار شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از فرقه نیوز ، گروهی از طلاب و حوزویان در شهر مشهد «کارگاه نقد و بررسی مسیحیت» تشکیل دادند و در آن به بررسی شیوه‌های مختلف مقابله با گرویدن افراد به مسیحیت می‌پردازند. وب‌سایت «فرقه نیوز» گزارش داده در این دوره یک کارشناس معمم به نام سیدرضا موسوی با گرایش ادیان و فرق، ضمن اشاره به تبلیغات گسترده مسیحیت در ایران؛ به تحلیل و بررسی شیوه‌های مسیحیان برای جذب جوانان به مسیحیت اشاره کرده است.
در این کارگاه گفته شده مبلغان مسیحی از شبکه‌های مجازی از جمله تلگرام و اینستاگرام استفاده می‌کنند و لزوم توجه حوزویان باید به استفاده از ظرفیت‌های موجود در فضای مجازی باشد.
موسوی مسئول بخش مسیحیت موسسه راهبردی «حق پژوهی» است و این دوره مسیحیت ستیزی را در سه جلسه برگزار کرده و در آن کتاب مقدس و آموزه‌های مسیحیت را نیز نقد نمود.

جمهوری اسلامی با شیوه‌های مختلف سعی در مقابله با گسترش روزافزون مسیحیت بین جوانان دارد. این در حالیست که حکومت برای مقابله با ترویج مسیحیت در ایران میلیاردها تومان هزینه فیلترینگ سایت‌ها و ارسال پارازیت بر روی شبکه‌های مسیحی می‌کند تا در مقابل موج گرویدن شهروندان به خصوص جوانان به مسیحیت را بگیرد.
به نوشته این وب‏سایت «چالش‌ها و شبهات موجود مسیحیان در زمینه کتاب مقدس و آموزه‎های مسیحی به ویژه در دوران معاصر، از جمله مسائلی بود که در این جلسات مورد بررسی قرار گرفت و شواهدی از سخنان اندیشمندان مسیحی در این زمینه ارائه گردید».
در این گزارش ادعا شده که در این کارگاه لزوم نگرش تطبیقی بر آموزه‌های اسلامی و مسیحی برای نشان دادن برتری آموزه‌های اسلامی برآموزه‌های مسیحیت از دیگر مسائلی بود که این دوره مورد تاکید گرفت.

در کنار بودجه‎هایی که نهادهای دینی برای مسیحیت ستیزی خرج می‎کنند و صرف ساخت برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی برای تقابل با مسیحیت می‌شود و یا با انتشار ده‌ها جلد کتاب ضد مسیحی با محتوای نادرست و غیرواقعی که برای انسداد در مسیر بشارت کلام خداوند منتشر می‎شود میلیاردها تومان از بودجه کشور نیز صرف نهادها و سازمان‌های اسلامی می‌شود تا جوانان دلزده از اسلام را به سمت خود جلب کنند.

شایان ذکر است مشهد از جمله شهرهایی می باشد که بارها مراجع بلند پایه از گسترش مسیحیت در آن ابزار نگرانی کردند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: