•                    
  •                  
سه شنبه , ۰۸ آذر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, نوامبر 29

بلوچستان محروم ترین استان کشور در زمینه آموزش است

0
528

students-595x330.jpgمعاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در خصوص محرومیت آموزشی استان ها، گفت: استانهای سیستان و بلوچستان ، هرمزگان و آذربایجان غربی از نظر فضای آموزشی، کیفیت، معلم و امکانات کمک آموزشی جزء محروم ترین استان های کشور به شمار می روند. به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از بشاگرد نیوز سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت : با اشاره به فضای های آموزشی در کشور ، اظهار کرد: در بحث فضای آموزشی ،کیفیت ،عدالت آموزشی،کمبود معلم و امکانات آموزشی سه استان محروم از دیگر استانها است که سیستان و بلوچستان ، هرمزگان و آذربایجان غربی به ترتیب محروم ترین استان ها هستند. معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به فقیرترین استان کشور اشاره کرد و گفت: از نظر حیث درآمد خانوار روستایی استان سیستان بلوچستان طبق آمار مرکز ایران ،فقیرترین استان محسوب می شود.

رضوی در ادامه بیان کرد: برای سه استان محروم از لحاظ آموزشی ، شورای آموزش و پرورش مناطق کمتر توسعه یافته به ریاست وزیر آموزش و پرورش و دبیر معاونت توسعه روستایی مناطق محروم ریاست جمهوری مشخص کردیم .

وی افزود: در سه سال گذشته بیش از ۶۰ میلیارد تومان کمک های خارج از بودجه برای این استانها از نهادها ، دستگاه های مختلف از جمله بنیاد علوی اختصاص داده شد و همچنین ۴۰۰ بن کمک به دانش آموزان شبانه روزی،اهدا لباس و اردو های استانی و خارج از استانی از دیگر خدمات بوده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در ادامه، اظهار کرد:برای آموزش های اضافه تحصیلی خاص استان سیستان و بلوچستان ۵۰۰ نفر مجوز استخدام برای آموزش و پرورش گرفته شده که می توان از دیگر خدمات در بحث کمک آموزشی به استان های محروم کشور عنوان کرد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.