•                    
  •                  
سه شنبه , ۰۸ آذر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, نوامبر 29

بنفشه چراغی، دانشجوی دانشگاه تهران بازداشت شد

0
729

بازدشیویی.PNGبنفشه چراغی، دانشجوى علوم اجتماعى دانشگاه تهران دقایقی پیش توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز گذشته مورخ ۱۵ اسفندماه، بنفشه چراغی، دانشجوی علوم اجتماعی دانشگاه تهران بازداشت شد. یک منبع نزدیک به خانم چراغی اطلاع داد ،خانم چراغی در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.” هنوز از دلایل و اتهامات احتمالی وارده برای بازداشت این شهروند اطلاعی در دست نیست. موج اول بازداشت گسترده دانشجوبان عضو شورا های صنفی دانشگاه تهران در پی “اعتراضات دیماه” پس از اتمام جلسه مشترک فعالان دانشجویی با رئیس زندان در خصوص دانشجویان بازداشت شده وقایع اخیر صورت گرفت.

حقوق بشر در ایران ، در آن زمان در گزارشات قبلی خود از بازداشت دست‌کم ۱۴ دانشجوی دانشگاه تهران خبر داده بود.

در اعتراضات اخیر که بعضا با عنوان «اعتراضات دیماه» از آن یاد میشود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند.

طی این اعتراضات در سراسر ایران دست‌کم ۲۵ تن کشته شدند، بر اساس اعلام منابع رسمی اعتراضات در بیش از ۸۰ شهر برگزار شد، حدود پنج هزار نفر از جمله حداقل یکصد دانشجو نیز بازداشت شدند.

برخی از بازداشت‌شدگان با تودیع وثیقه و تا هنگام برگزاری جلسه‌ی دادگاه آزاد شده‌اند و برخی از آنها به زندان منتقل شده‌اند. با این حال کماکان از سرنوشت و یا محل نگه‌داری شماری از بازداشتیها اطلاع دقیقی در دست نیست.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.