•                  
جمعه , ۰۱ مرداد , ۱۴۰۰
شنبه, جولای 24

“بهزاد على بخشى ” فعال مدنى محبوس در زندان مرکزى اراک به بازپرسى دادگسترى شازند آورده شد

0
223

C44E216B-7CFB-4FC5-96A4-EF32E51F0D7C.jpegروز پنج شنبه ١٩ بهمن ٩۶ ” بهزاد على بخشى” فعال مدنى محبوس در زندان اراک بدون خبر از پیش به بازپرسى دادگسترى شازند آورده شد و قرار بازداشت موقت ایشان را به قرار کفالت تغییر دادند و سپس به زندان اراک برگردانده شد .

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از یک منبع آگاه ، این فعال مدنى همراه با ” محمد نجفى” و “على باقرى ” در پى افشاگرى قتل ” وحید حیدرى” در زندان بازداشت شدند ، وى هم اکنون در بند ٨ زندان مرکزى اراک میباشد “علی باقری “و “محمد نجفى ” در قرنطینه زندان مرکزى اراک و ممنوع الملاقات میباشند . بهزاد علی بخشی که در تاریخ ٣٠ دیماه پس از احضار، خود را به اداره اطلاعات اراک معرفی کرده بود، پس از بازداشت و انتقال به زندان مرکزی اراک، روز یکشنبه ١۵ بهمن پس از دو هفته بازداشت از بند تشخیص زندان به بند ٨ زندان مرکزی اراک منتقل شد . محمد نجفی و علی باقری دو تن دیگر از بازداشت شدگان اعتراضات دی‌ماه روز گذشته با تکمیل مراحل بازجویی به زندان مرکزی اراک منتقل شدند. همچنین بهزاد علی بخشی نیز در همین ارتباط بازداشت شده است .

روز چهارشنبه ١٨ بهمن ” مامورین امنیتى ” محمد نجفى” وکیل پایه یک دادگسترى را که در زندان مرکزى اراک نگهدارى میشود به بازپرسى دادسراى شازند منتقل میکنند ، قرار مسئولین زندان بر آن بوده که این دادگاه در سکوت کامل آغاز شود ، اما خانواده آقاى نجفى و دوستان وى هر چند با مخالفت شدید و جدى مامورین مواجه شدند موفق میشوند که ملاقات کوتاهى با ایشان داشته باشند ، تا کنون از نتیجه این بازپرسی اطلاعی در دست نیست و بار دیگر پس از پایان بازپرسى وى را به زندان مرکزی اراک منتقل کردند .

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: